Ostatnie spotkanie SFoP – 9 października

| | ,

Witam Was serdecznie,

W poprzedni czwartek, 9 października, w Pałacu Ślubów, odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu SFoP.

Na początku odbyło się podsumowanie projektu, który został bardzo pozytywnie oceniony przez przedsiębiorców. Było wiele pytań co po SFoP. Na pewno powstaną inicjatywy, które umożliwią przedsiębiorcom networking. Już nawet podczas panelu wyłoniły się liderki nowego projektu. Ale po kolei.


 Przedsiębiorcy, którzy uczestniczyli w spotkaniach przez ostatni rok w Urzędach Dzielnicy Praga, Targówek, Wilanów, Ursynów, Wola, Ochota mogą korzystać ze strony projektu SFOP, gdzie znajdą kontakty do innych przedsiębiorców uczestniczących w projekcie. To jest platforma kontaktów dla tych, którzy są na niej również zapisani.

Podziękowano również Animatorkom za ich zaangażowanie, wiedzę, kompetencję, którą wykazywały się na co dzień w kontaktach z przedsiębiorcami zadającymi, niejednokrotnie, trudne pytania 🙂 Ankieta, którą przeprowadzono w tym temacie pokazała, że 83% przedsiębiorców oceniło ich pracę pozytywnie. Sama kontaktowałam się z nimi nie jeden raz i zawsze było to bardzo profesjonalne doświadczenie. 

DSC_3803

Podziękowanie złożone było na ręce wszystkich osób, które pracowały przy tym projekcie, a mianowicie na ręce informatyków, prowadzącego Dr Jana  Dąbrowskiego,  Małgorzaty Łukaszewicz, Mariusza Łopacińsiego i innych.

20141009_103240 (2)

Po części wstępnej i podziekowaniach Dr Jan Dąbrowski zaprosił prelegentów do panelu. I tu właśnie urodziła się inicjatywa spotkań networkingowych po SFoPie, którą przedstawiły Jola Christol i Barbara Filipczyńska. Czekamy na efekty inicjatywy zrodzonej na spotkaniu! Chętnie się dołączę do przygotowań! 

DSC_3809

             Na zdjęciu od lewej: Jola Christol, Franciszek Niemyski, Tomasz Sztreker, Barbara Filipczyńska.

 Prelegentami panelu dyskusyjnego „Jak wykorzystać energię „Stołecznego Forum Przedsiębiorczości”” byli, oprócz wspomnianych już Pań, Joasia Wiejak-Akademia Przedsiębiorcy, Tomasz Sztreker z Polskiej Akademii Biznesu, Sławomir Stańczuk z Polish Business Club,  Maciej Podbielski z MTT Polska i Franciszek NiemyskiTowarzystwa Biznesowego Warszawskiego (TBW).
 DSC_3808

    Na zdjęciu od lewej: Jola Christol, Franciszek Niemyski, Tomasz Sztreker, Barbara Filipczyńska, Sławomir Stańczuk, Maciej Podbielski.

Wszyscy prelegenci oferują spotkania networkingowe. Ciekawą i całościową ofertę przedstawił Sławomir Stańczuk z PBC, który pomaga przedsiębiorcom w trudnych kontaktach z urzędami, ale również proponuje spotkania networkingowo-sprzedażowe oraz dostęp do specjalistów z różnych dziedzin. PBC pomaga w tworzeniu klubów biznesu wszędzie tam, gdzie są przedsiębiorcy, którzy potrafią współpracować. 30 października odbędzie się business lunch w Kafe Zielony Niedzwiedź.

DSC_3810

                                                                                       Na zdjęciu od lewej:  Barbara Filipczyńska, Sławomir Stańczuk, Maciej Podbielski.

Dla biznesmenów, deklarujących siebie jako wierzący i praktykujący, ciekawą ofertę spotkań przedstawił Pan Tomasz Sztreker oraz Pan Franciszek Niemyski. Polska Akademia Biznesu zaprasza na konferencję „Wiara w biznesie” . Było sporo pytań o ideę tego przedsięwzięcia,  a przekaz jest taki, że konferencje oraz fora „Wiary w biznesie” są otwarte dla wszystkich, ale na zamkniętych spotkaniach, jak sama nazwa wskazuje, nie ma osób z zewnątrz, bo elementem tych spotkań jest modlitwa. Wiara jest również ważnym elementem w organizacji Towarzystwo Biznesowe Warszawskie, które oferuje możliwość zostania członkiem oraz uczestnictwa w sesjach networkingowych lub spotkaniach lunchowych.
 DSC_3812

                 Na zdjęciu od lewej: Jola Christol, Franciszek Niemyski, Tomasz Sztreker, Barbara Filipczyńska.

Maciej Podbielski reprezentuje grupę Chopin z organizacji BNI. Klub proponuje członkowstwo oraz cyklicznie organizowane spotkania networkingowe, na których można dostać intratną rekomendację.

Joanna Wiejak przybyła trochę spóźniona z powodu spotkania z J.T. Foxxem, ale udało jej się powiedzieć o działalności Klubu Przedsiębiorcy, gdzie, również cyklicznie, odbywają się spotkania networkingowe. W pażdzierniku odbędą się dwa: 15 będzie to warsztat „Jak otwierać stany wyższej konieczności w biznesie?”, a 30 – całodniowe spotkanie przedsiębiorców  z wieczornym networkingiem. 

Jak widzicie sporo już istnieje na rynku w temacie spotkań networkingowych. Na SFoP nie dotarła Kasia Wierzbowska i dlatego chciałabym w jej imieniu powiedzieć, że Sieć Przedsiębiorczych Kobiet również organizuje spotkania networkingowe w formie wieczorów i śniadań. Jutro odbędzie się szesnaste śniadanie biznesowe w Kafe Zielony Niedzwiedź. Do zobaczenia!

Spotkanie SFoP zakończyło się loterią wizytówkową, w której to wygrałam właśnie zaproszenie na konferencję „Rewolucja w komunikacji” z Panem Piotrem Tymochowiczem, ufundowane przez Platformę Produktów i Usług, ale o tym opowiem już wkrótce:)

Nagrody rozdawali  Pani Małgorzata Łukaszewicz i Dr Jan Dąbrowski. 

DSC_3821

Wiele osób wyszło z nagrodami i był to bardzo przyjemny akcent na zakończenie spotkań. Na zakończenie tego dnia zostaliśmy zaproszeni na obiad, który odbył się w miłej, networkingowej atmosferze 🙂 


A dla mnie spotkania w ramach SFoP mają wymiar sentymentalny, bo to podczas jednego z nich, które odbyło się również w Pałacu Ślubów:), urodził się w mojej głowie pomysł na blog, wynikający z chęci dzielenia się tym co słyszę i widzę, wiedzą, którą przy okazji nabędę i przeżyciami, które mi w tym towarzyszą.  I tak od tego czasu, od 30 maja tego roku, piszę ten blog dla Was, ale również dla siebie, bo bardzo to lubię! MIłej lektury i czekam na Wasze komentarze!


Powiązane posty:  Nowości wydarzenioweSFoP na wrzesień i październik / Sztuka przemówień publicznych / Wtorkowy ciepły wieczórWieczorową porą / Porcja aktualnych informacji / Spotkanie SFoP – Kobiety Biznesu

Poprzednie

Portrety Kobiet Przedsiębiorczych – Aleksandra Frątczak

Konferencja AKS – Inauguracja IV edycji Szkoły Liderek

Dalej