Konferencja AKS – Inauguracja IV edycji Szkoły Liderek

| | ,

Witam Was,

W zeszły piątek, 10 października,  byłam na Konferencji AKS, która inauguruje IV Szkołę Liderek, program dla tych kobiet, które chcą otworzyć swoją firmę,  a jeszcze nie bardzo wiedzą jak to zrobić lub przekonać się,  że własna firma to jednak nie dla nich.

Konferencję otworzyła Patrycja Załug, coach, współpzałożycielka AKS, która przywitała wszystkich przybyłych gości, z Adeptkami na czele, w imieniu swoim i Gosi Smoczyńskiej, która nie mogła tego wieczoru być z nami.


  DSC_3826

Patrycja Załug rozpoczęła konferencję krótką prelekcją pt. „Odkryj siebie na nowo!”. Przygotowała dla nas ćwiczenie z nasionkiem, które miało symbolizować marzenie. Po tym jak już każda z nas je pomyślała w głębi swojego serca musi teraz dbać o nasionko, podlewać, pielęgnować. Miałyśmy również okazję pracy z pięcioma osobami zadając sobie na wzajem pytania związane z marzeniami, planami, celami, pasją. Było bardzo gwarno i wesoło:) 
DSC_3827
DSC_3829

Kolejną prelegentką była Magda Bębenek, która mówiła jak z pasji i pomysłu zrobić BIZNES. Magda jest tak pozytywną i energetyczną osobą, że to jest aż niemożliwe:) Pozdrawiam Cię Madziu serdecznie:) Opowiedziała o swoim „szalonym” życiu pełnym podróży, pracy w miejscach, o których nawet nie myślała i zaskakujących zwrotów akcji. Nie uległa namowom na „normalne życie”, czyli studia, etat itd. Robi co uważa za stosowne, zgodnie ze sobą i za to ją podziwiam. Bo żeby tak żyć, jak ona, trzeba mieć nie lada odwagę. Ale jak widać udaje jej się, bo mimo, iż nie czuje się specjalistą z żadnej dziedziny, w której miała okazję pracować, to podróże i różne sytuacje, które miała okazję przeżyć, dały jej pewność, że niezależnie od tego co się stanie – ona da sobie radę!  I to jest sedno wszystkiego. Magda żyje zgodnie z mottem – rób co czujesz, a nie to czego oczekują od Ciebie inni! I tego i sobie i Wam wszyskim życzę!

DSC_3835

O Izie Makosz, właścicielce Time for Wax i Time for Business TV, już nie raz pisałam w moim blogu, ale Iza zawsze wnosi coś nowego i tym razem również tak było. Iza jest mentorką w Szkole Liderek, więc zrobiła mały wstęp do tego czego Adeptki dowiedzą się od niej podczas spotkań. Powiedziała, że już na samym początku trzeba mieć wizję swojego biznesu na kilka lat do przodu. Zaraz za wizją jest otoczenie i trzeba przebywać, przyciągać takich ludzi, którzy są kompetentni i życzliwi. Ograniczyć zaś grupę nieżyczliwych i niekomptentnych, bo oni zabierają mnóstwo energii. Ważne, żeby swojego partnera/męża traktować jak pierwszego klienta. Trzeba też mieć przygotowanie i determinację do działania. No i jak już to wszystko mamy to warto ruszyć do przodu i po prostu działać! Bardzo podobała mi się historia, którą Iza opowiedziała na koniec. Rozmawiała ze swoim starszym synem i zapytała go czy uważa, że kobiety i mężczyźni mają takie same zdolności, kompetencje do prowadzenia biznesu. Syn odpowiedział jej, że przecież Pan Bóg dał wszyskim rozum, ręce  i serce!  Piękne!
DSC_3867

Kolejna prelegentka oraz mentorka w Szkole Liderek to Agnieszka Brytan-Jędrzejowska to prezes firmy badawczej Atena.  Pani Agnieszka przekonywała, że własny biznes jest jak podróż, do której trzeba się przygotować. To przygotowanie to rozpoznanie rynku, poznanie swoich klientów, swojej konkurencji, budowanie bazy klientów. Potem trzeba prowadzić badania satysfakcji klientów, które mówią nam co powinniśmy poprawić, a co zmienić. Bez przeprowadzenia badań nie powinno się zaczynać działalności, bo to dzięki nim możemy uniknąć czyhających zagrożeń i  pozwoli nam oprzeć swój biznes o silny fundament, wyróżnik naszej firmy. Zatem warto, a nawet trzeba, sprawdzić rynek przed startem!

DSC_3909
Następnie Patrycja Załug przedstawiła Mentorki IV edycji Szkoły Liderek, a oprócz niej oraz naszych prelegentek: Izy Makosz i Agnieszki Brytan-Jędrzejowskiej są to: Ela Dąbrowska, Anna Kondratowicz, Anna Dorot, Olga Pulwarska, Izabela Skobudzińska.
DSC_3920

Przyszedł  wreszcie czas na przedstawienie się Adeptek. Kilka z nich wysłuchałam i zrobiłam zdjęcia. Były zdenerwowane, ale każdej z nich udało się opanować nerwy i przemówić:) Poszło im całkiem dobrze!

Tę część prowadziła Agata Ostrowska i Szymon Herbeć.

DSC_3932

 Wszytkie Adeptki chcą zmiany w swoim życiu zawodowym i mają nadzieję na znalezienie nowej drogi, bądź upewnienie się czy ta, o której myślą jest rzeczywiście dla nich.

Oto kilka z nich: 

Agnieszka Grzywaczewska

DSC_3936

 Agnieszka Kieloch

DSC_3942

Joanna Konopska

DSC_3946

Jadwiga Kwiatkowska

DSC_3958

Izabela Kuligowska

DSC_3951

Barbara Leszczyńska

DSC_3973

 Życzę Wam powodzenia i oby Szkoła Liderek pomogła w spełnieniu Waszych marzeń!

Poprzednie

Ostatnie spotkanie SFoP – 9 października

Śniadanie biznesowe – Sieć Przedsiębiorczych Kobiet

Dalej