Portrety Kobiet Przedsiębiorczych – Iwona Kossmann

| |

Dziś kolejny wywiad z serii Portrety Kobiet Przedsiębiorczych, Iwona Kossmann.

Poznałam Iwonę Kossmann na  XIII Konferencji  Szpilek po godzinach. Iwona  opowiadała o kobietach biznesu, dla których stworzyła markę modową Kossmann.  Po wielu latach pracy w wielu korporacjach na wysokich, kierowniczych stanowiskach, zdecydowała się na własny biznes i … znowu odniosła sukces. Jak to się robi? Zapytam i mam nadzieję, że uchyli rąbka tajemnicy.  Zapraszam!

Iwona Kossmann1

Beata: Iwono piastowałaś strategiczne stanowiska w międzynarodowych korporacjach, powiedz  co skłoniło Cię do rozpoczęcia własnego biznesu? Opowiedz nam co było przed i jak to się stało, że jest dziś.

Iwona:  Przyszedł taki moment, że chciałam dać coś z siebie innym kobietom, a po 20 latach spędzonych w korporacjach wiem jak należy ubrać się do pracy… Dodatkowo mam w sobie gen przedsiębiorczości, który dominuje tak bardzo, że zawsze myślę jak z tego co robię zrobić dobry biznes. Czerpię inspirację ze wszystkiego co mnie otacza. Ta kreatywność jest motorem tworzenia nowych rzeczy a w tym przypadku nowego biznesu.

Beata: Jakie były początki? Od czego zaczęłaś działalność? Z jak liczną ekipą współpracowników zaczynałaś?

Iwona: Wszystko zaczęło się od pomysłu. Moda jest czymś co mnie fascynuje i nakręca. Jest to sposób wyrażania siebie. Na początku pracowałam z kilkoma kluczowymi osobami, projektantem, konstruktorką, osobą znającą się na produkcji. Stworzyłam markę i zarys jej funkcjonowania, następnie pierwszą kolekcję. Zrobiłam zakupy produkcyjne i zaczęłam produkować. W tym samym czasie wyszukałam lokalizację  na pierwszy butik, który otworzyłam w Galerii Mokotów w marcu 2013 roku.

Beata:  Czy uczestniczysz w całym procesie produkcji od projektu do produktu?

Iwona: Oczywiście, nie tylko uczestniczę, ja to fizycznie wykonuję od a do z.

Beata:  Jaki dzień w swojej dotychczasowej działalności wspominasz najmilej i dlaczego?

Iwona: Pierwszy pokaz, który zrobiłam 11 marca 2013 w hotelu H15 był dla mnie najbardziej wzruszający. Potem przyszły wszystkie kolejne pokazy, wszystkie mile wspominam. To uhonorowanie pracy dla każdego twórcy.

Beata:  Kiedy zdecydowałaś  się na pierwszy pokaz mody? Z kim go zorganizowałaś? 

Iwona: To była część planu działania. Nawet jeżeli jestem niszową marką adresującą swoje ubrania do kobiet aktywnych zawodowo to działam w pełni profesjonalnie.

Beata: Jakie znane kobiety ze świata show businessu ubierają się u Ciebie? 

Iwona: Przede wszystkim dziennikarki telewizyjne np. Beata Tadla, Joanna Racewicz, Marta Kielczyk, Marta Kuligowska, Mariola Bojarska-Ferenc, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, ale również aktorki np. Daria Widawska.

Beata: Mimo, że jest jeszcze lato chętnie się dowiem co zaproponujesz swoim klientkom na jesień. I gdzie można szukać Twoich kolekcji.

Iwona: Pracuję w ferworze nad kolekcją Jesień/Zima i praktycznie jestem w trakcie jej produkcji. Oglądam pierwsze odszycia produkcyjne. Kolekcja będzie dostępna już od sierpnia na mojej stronie www.kossmann.com.pl, gdzie można wszystko kupić oraz w butiku w warszawskiej Galerii Mokotów. Od września będę w dwóch kolejnych miejscach, w Łodzi w Bloom Boutique przy ul. Piotrkowskiej 107 oraz w butiku Modo w Milanówku przy ul. Przeskok 2/4.

Beata: A może zdradzisz nam informację czy planujesz  pokaz jesiennej kolekcji? Czy to są zamknięte eventy?  

Iwona: Tak, planuje kolejny pokaz na 3 września w Centrum Sztuki Azji i Pacyfiku. Jest to pokaz zamknięty za okazaniem zaproszenia.

Beata:  Kiedy zaczynasz pracę nad kolekcją Wiosna/Lato 2015?

Iwona:  Już zaczęłam…

Beata:  Jakie masz plany na najbliższy rok działalności? Czy możesz się już czymś z nami podzielić?

Iwona: Ponieważ otwieram dwa nowe miejsca dystrybucji będę musiała spędzić trochę czasu nad ich rozwojem. Planuję również mocno działać na rynkach zagranicznych. Szukam agentów, którzy zajmują się dystrybucją marek takich jak moja. Jest to trudny proces, ale liczę, że mi się uda.

Beata:  Nie zapytałam jeszcze co mogłabyś poradzić tym wszystkim Paniom, które interesują się modą i zastanawiają się nad takim kierunkiem swojego biznesu. O czym powinny pomyśleć przed podjęciem takiej? Jakie wyzwania je czekają?

Iwona: Koniecznie zróbcie biznes plan, nawet jeżeli on nie do końca da się zrealizować ważne jest by go mieć. Jeszcze istotniejsze jest finansowanie zapewnione z góry, czyli posiadanie kapitału na start.

Beata:  Czym powinny się wyróżniać kobiety, które mogą odnieść sukces w tzw. Świecie mody? Jakie cechy charakteru w tym pomogą, a jakie przeszkodzą?

Iwona: Przede wszystkim kreatywność i wyczucie trendów, ale również determinację i pracowitość.To naprawdę jest ciężka praca.

Beata: Co chciałabyś powiedzieć od siebie wszystkim Paniom, które lubią dobrze wyglądać na co dzień.  Zdradź nam tajemnicy kobiety eleganckiej z klasą.

Iwona: Po pierwsze świadomość i pełna akceptacja swojej figury. Moda jest wtórna. To jest część wspomagająca. Zawsze należy podkreślać swoje atuty, zgodnie z tym co powiedziała Coco Chanel „ Moda przemija, styl pozostaje”. Należy odnaleźć swój styl.

Beata: Iwono, dziękuję Ci za bardzo ciekawy wywiad.

Iwona: Bardzo dziękuję i zapraszam na moją strone www.kossmann.com.pl. Od sierpnia nowe trendy i nowa kolekcja.

I tutaj smaczki, zdjęcia z sesji zdjęciowej do katalogu z nową kolekcją Iwony Kossmann, które dzięki Iwonie mogę Wam pokazać.

Zobaczcie same :

ROB_2814

Przed sesją

ROB_2836

Buty do sesji…

ROB_2850

Nowa kolekcja Iwony Kossmann

ROB_2865

Przygotowanie modelki

ROB_2882

Przymiarki

ROB_2920

Sesja

ROB_2968

Pierwsza selekcja

ROB_3167

I dyskusje

ROB_3435 ROB_3391 ROB_2978

ROB_3506 ROB_3465 ROB_3449

I  efekty sesji 🙂

Tą nową super kolekcję znajdziecie w sklepach Iwony Kossmann. Zapraszam!

 

Powiązane posty:

Szpilki po godzinach – część I

Poprzednie

Portrety Kobiet Przedsiębiorczych – Agnieszka Sochar

Być jak dziecko?

Dalej