Wystawa malarstwa – Andrzej Brych w Polsce

| |

Andrzej Brych to malarz, który mieszka w Lyonie i wystawia swoje obrazy co niedzielę na jednym z największych tego typu rynków dla artystów we Francji. Maluje pastelami suchymi i olejnymi, farbami akrylowymi, pędzlem, palcem, szmatą i drewnianym nożem. Ceni sobie swobodne podejście do każdego obrazu dzięki czemu może zaskoczyć siebie kolorem, gestem czy emocjami.

Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie trąbki, która towarzyszy mu już przeszło 40 lat.

Andrzej Brych z żoną Hanną

12 lutego w Domu Kultury Zacisze odbył się wernisaż prac artysty. Z tej okazji można było również wysłuchać koncertu Andrzeja Brycha zagranego na trąbce z akompaniamentem fortepianiu jego żony Hanny. Wernisaż przyciągnął wiele osób zainteresowanych sztuką. Prace artysty można podziwiać w Domu Kultury Zacisze. do 26 marca.

Największe formaty poświęcone są postaciom zbiorowym, które z niedowierzaniem przyglądają się czasom współczesnym. Pozostałe to wynik improwizacji kolorem i formą, których ojcem była epoka Free Jazzu, fascynacje twórczością Johna Coltrane, Milesa Davisa, Orneette Colemana, Don Cherry’ego czy Tomasza Stańki. Duży wpływ na moje malarstwo miał m.in. malarz Artur Nacht Samborski, który zaskoczył mnie podejściem do formy i koloru. Oczywiście są też bodźce malarstwa światowego, których nie da się uniknąć. Maluję, bo lubię malować.” – mówi Andrzej Brych. 

Urodziłem się 16/09/1963 w Kożuchowie (Urzędowo). W wieku dziesięciu lat zacząłem przygodę muzyczną, zacząłem naukę gry na wiolonczeli. Kiedy miałem 15 lat zapisałem się do liceum zawodowego w Nowej Soli i tam rozpocząłem naukę gry na trąbce. Następnie przeszedłem wszystkie szczeble edukacji muzycznej. Dostałem dyplom ukończenia Akademii Muzycznej w Poznaniu – rok 1989. Od tego czasu grywałem w różnych zespołach i orkiestrach w Wielkopolsce min. Orkiestra Z.Górnego, Dixie Company, Jazz Walkers, Kwartet Jorgi, zespół Marka Dyjaka oraz jako muzyk w teatrze Lecha Raczaka. W tym czasie nawiązałem współpracę z teatrem międzynarodowym Footsbarn Traveling Theatre, z którym współpracowałem przez kilka lat (1996-2002) i od tego czasu zacząłem się interesować malarstwem. Coraz częściej w przerwach muzycznych sięgałem po kredki, oleje i akryle. Teraz mija już dwadzieścia lat mojej działalności malarskiej.” – mówi Andrzej Brych. 

A oto kilka miast, gdzie artysta uczestniczył w wystawach zbiorowych i indywidualnych: Paryż, Cannes, Lyon (Biennale Hors Normes), Montpellier, Vienne (Galeria), Arles, Jonzac (Galeria), Grenoble (Muzeum sztuki współczesnej) Nyons, Dives sur Mer(Art Actuel), Vaux -Rouillac, Oingt, Lamure sur Azergues, Maçon, Poznań (Galeria Garbary 48), Izabelin (galeria internetowa).

Więcej na stronie Domu Kultury Zacisze.

Wpis powstał dzięki Jolanta Christol.

Poprzednie

Aż 75% Polaków nie lubi poniedziałków, a 67% chce 4-dniowego tygodnia pracy

Izabela Tomiczek-Pitlok: „Klucz do sukcesu w biznesie online”

Dalej

Dodaj komentarz