WWK Warszawa – wrzesień 2018

| | ,

Wrześniowe WWK odbyło się na 13 piętrze w Warsaw Trade Tower i widok rozpościerał się stamtąd piękny na wieczorną Warszawę. A networking odbywał się w kameralnych grupach na fotelach. Przyjemnie!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i w budynku

Warto na takie wydarzenie wybrać się z założeniem poznania kilku osób. Moim zdaniem dobrze jest poznać kilka osób, z którymi zamienisz więcej niż dwa zdania, bo jest szansa, że nawiążesz lepszą relację i zapamiętasz z kim rozmawiałaś, a dodatkowo odezwiesz się do tych osób w 48 godzin po networkingu!

Obraz może zawierać: 1 osoba

Kiedy przychodzę na networking zwykle spotykam też wiele znajomych ludzi. Lubię z nimi zamienić choćby kilka słów. To już jest podtrzymywanie i budowanie długotrwałych relacji. Lubię też poznawać nowe osoby. I tak też się stało. Było to bardzo ciekawe, bo tym razem poznałam 3 panie hipnoterapeutki. Ciekawe dlaczego 😉

Oficjalną część otworzyła Katarzyna Dziubałka, właścicielka pomysłu i konceptu tych spotkań.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i w budynku

Tym razem na spotkaniu prelegentami byli Anna Kupisz-Cichosz  i Wojciech Orzechowski.

Jeśli jesteś przedsiębiorczynią to możesz znać markę – Firma jest Kobietą, którą stworzyłą Anna Kupisz-Cichosz. Dziś Ania tworzy produkt dla tych przedsiębiorców, którzy chcą przejeść na wyższy poziom zarabiania. Co to znaczy? To znaczy zacząć zarabiać więcej niż 700 tys. rocznie.  Jak to zrobić? Często firmy, które chcą przejść na wyższy poziom wywracają się. Dlaczego? Bo chcą starymi metodami działać w nowej rzeczywistości. Tak się nie da. Trzeba zrobić nową strategię i działać inaczej. Jak? Sprawdź sama.

  1. Zadbaj o bezpieczeństwo majątku osobistego. Przyjrzyj się formie prawnej swojej firmy. Pewnie już wiesz, że najgorsza z możliwych to jednoosobowa działalność gospodarcza? Pomyśl nad zmianą i wtedy ruszaj do boju!
  2. Przelicz wszystkie swoje koszty w tym również koszt własnego stylu życia. Oceń koszty stałe, zmienne, inwestycyjne.
  3. Określ swój nowy cel finansowy – np. 1.000.000 zł rocznie. Wtedy już umysł wie, że starymi metodami nie osiągnie tego.
  4. Określ cele sprzedażowe.
  5. Stwórz strategię produktów – muszą być premium, skoro masz zarabiać więcej! Dopieść je!
  6. Określ nowe ceny i skieruj swoją uważność na mniej klientów w wyższych cenach!
  7. Zrób update na temat kosztów firmy.
  8. Poszukaj nowego segmentu klienta! Tym razem tego bardziej zamożnego – tzw. affluent client! Precyzyjnie posegmentuj klienta.
  9. Opracuj system sprzedaży! Pamiętaj, że 5% wie, że ma problem i poszukuje rozwiązanie. 15% klientów – wie, że ma problem, ma pieniądze, ale nie szuka rozwiązań. 30% osób wie, że ma problem, ma pieniądze, żeby zapłacić za produkt, ale nie są gotowi, żeby coś z tym zrobić.  Tutaj jest Twoja rola – uprzedź ich o konsekwencjach! Kolejne 30% osób, wie, że ma problem, ma pieniądze, żeby zapłacić, ale nie dociera do nich, że my możemy im pomóc 🙂 Trzeba ich o tym powiadomić. 20% osób – nie chce naszych usług! Podsumowując – do 80% klientów nasza oferta może zostać skierowana systemem sprzedażowym, reklamą, przy użyciu lejka sprzedażowego.

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją i broda

Proste? Do zrobienia? Ania twierdzi, że jesteś w stanie wyjść na wyższy poziom zarabiania, siedmiocyfrowy, w ciągu roku! Na pewno łatwiej tego dokonasz pod okiem fachowca, który wie jak to zrobić!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i w budynku

Drugim prelegentem był Wojciech Orzechowski, ekspert od nieruchomości, który napisał książkę o flipach, czyli kupowaniu nieruchomości o niskiej wartości, odnawianiu ich i sprzedaży z zyskiem. Żyje z nieruchomości, szkoli innych jak robić flipy, jak inwestować w nieruchomości. Sam w niej inwestuje i sprawia mu to dużą radość i satysfakcję. Mówił o tym z taką lekkością, że pomyślałam sobie – czemu by nie spróbować? Można oczywiście, tylko najlepiej mieć na takie inwestowanie swój kapitał. Wtedy można liczyć na 8% zwrot. Jeśli musisz pożyczać pieniądze na inwestycje zysk już jest inny.

Gdybym chciała zabrać się za inwestowanie to na pewno byłyby to nieruchomości. Te osoby, które już dziś mają kilka mieszkań na wynajem, bardzo sobie to chwalą. Można z tego żyć jak ma się ich więcej lub potrafi się robić dobre flipy. Warto jednak przeszkolić się wcześniej, żeby nie popełniać gaf i wyciągać z tego największe, możliwe zyski. Powodzenia!

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i ekran

Jak zwykle podczas WWK były przekąski, kawa, herbata, soki. Ale tym razem zawitał też Spoko BOX z przepysznymi, zdrowymi przekąskami.

Obraz może zawierać: 1 osoba

Było również stoisko z książkami.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

A już 16 listopada kolejne spotkanie WWK tym razem w Centrum Kreatywności na Targowej! Dla mnie blisko, więc się cieszę:)

Poprzednie

„Kobiecy Challenge” – o kobietach, inspiracjach i zmianach

Czy wiesz kto jest Twoim klientem?

Dalej