Akademia Kobiet – Zapal się do działania!

| |

Tym razem dwudniowa Akademia Kobiet zawitała do Hotelu Brant w Majdanie, niedaleko Warszawy. Miałam przyjemność być patronem medialnym wydarzenia i oczywiście w nim uczestniczyć.

Dwudniowa konferencja to rzadkość. Jednak Monika Lichota, organizatorka wydarzenia, lubi wyzwania. I kolejna edycja powiodła się jak poprzednie. Do tego, trzeba to podkreślić, zebrała sporo znanych prelegentów. Ale po kolei.

Sobotni poranek rozpoczął Artur Sójka wystąpieniem pod przewrotnym tytułem – Ludzie nie są ważni, są najważniejsi! Nawet jeśli masz dobry produkt to zanim go nie zareklamujesz – nic nie sprzedasz. A jak sprzedawać dziś? Zbuduj sobie sieć kontaktów, bo rekomendacja to jeden ze sposobów na sprzedaż swoich produktów i usług. Rekomendacja zwykle jest wzajemna. Ja polecę Ciebie – Ty mnie, w ramach wzajemności. Często nie trzeba nawet o to prosić! Oczywiście jesteśmy w stanie utrzymywać tylko 150 tzw. ciepłych kontaktów, dlatego dobieraj dobrze to swoje najbliższe towarzystwo! A nowe osoby poznawaj podczas networkingów kiedy to weźmiesz wizytówki od osób, które będą Cię interesowały. Nie musisz rozdawać swoich jak konfetti. Patrz jakie będziesz miała oszczędności! 🙂

Wprowadzenie każdego kolejnego prelegenta przez Oliviera Janiaka to mistrzostwo samo w sobie. Przyjemnie się go słucha, potrafi wprowadzić widownię w odpowiedni nastrój i rozbawić. Konferansjerka na najwyższym poziomie i do tego bardzo sympatyczna!

Z tym motto Natalii Bogdan zupełnie się zgadzam – Nigdy, nigdy, ale to nigdy się nie poddawaj! Wie co mówi, bo swego czasu straciła dobrą posadę w korporacji. Znalazła się na rozdrożu i po namyśle, postawiła wszystko na jedną kartę – otworzyła swój biznes zbudowany na doświadczeniu i determinacji. Dziś Jobhouse jest znaną w całej Polsce i za granicą firmą rekrutacyjną. A jego właścicielka zdobywa kolejne szczyty – nie tylko w przenośni, ale i dosłownie, bo zdobyła Kilimanjaro, a na „co dzień” biega w maratonach. Za swoje osiągnięcia otrzymała nagrodę Bizneswoman Roku w konkursie Sukces Pisany Szminką.

Po tym motywacyjnym wystąpieniu przeszliśmy płynnie do wystąpienia Dominiki Nawrockiej, która uczy kobiety jak zarządzać pieniędzmi. Jest autorką dwóch książek (Ekspertka, Kobieta i pieniądze ) , a obecnie tworzy Kluby Kobieta i Pieniądze w wielu miastach Polski. Tym razem opowiadała o trzech planach finansowych na życie. Pierwszy z nich to Plan Bezpiecznego Życia, drugi to Plan Zamożnego Życia, a trzeci to Plan Bogatego Życia. Pierwszy plan najprawdopodobniej realizujesz. Choć zapewne dla każdej z nas będzie to inny pułap. Określa się, że klasa średnia w Polsce zarabia 10 tys. netto miesięcznie. Żeby iść w kierunku kolejnego planu powinnaś zliczyć wszystkie swoje miesięczne koszty i najlepiej, pokrywać je ze swoich inwestycji – np. wynajmu mieszkania/mieszkań. Jeśli tego teraz nie robisz zastanów się jak stworzyć swój pasywny dochód. Co zrobić, żeby więcej zarobić, więcej oszczędzić, więcej zainwestować. Myślę, że w Klubach Dominiki dużo się o tym mówi, więc zachęcam do ich odwiedzenia.

 

Natalii Kościuk zawsze mogę słuchać, bo mówi mega konkretnie o sprzedaży. Tym razem mówiła o face to face z klientem. Słuchając Natalii sprzedaż wydaje mi się być coraz prostsza. I za to jej dziękuję! A zanim wybierzesz się do klienta – przygotuj się do tego. Poznaj go, przeczytaj to co jest w internecie, nie tylko na stronie www, ale i w social mediach. Być może znajdziesz jego hobby, które może być świetnym tematem do small talku. To ważne, bo chętniej robimy biznes z osobami, z którymi coś nas łączy. Kolejnym krokiem jest przygotowanie sobie agendy spotkania. Trzeba sobie ułożyć pytania i punkty, które koniecznie chcesz zrealizować na spotkaniu. W momencie spotkania stres jest zazwyczaj spory i wtedy lista bardzo się przydaje. Na rozmowie wybadaj jakie są potrzeby klienta i je zapisz. Podaj swoje pomysły na rozwiązanie problemu – nie wszystkie. Ustal z klientem kolejne kroki. To bardzo ważne, bo wtedy mamy jasność kto, co i do kiedy ma zrobić. Nie musimy się już bić z myślami czy dzwonić do klienta czy nie, bo wiemy, że w dniu X, my wysyłamy do klienta ofertę, a w dniu Y dzwonimy, żeby dowiedzieć się jak oferta się podobała bądź dlaczego się nie podobała. Bogata prelekcja, Natalia dała bardzo dużo konkretnych informacji do wprowadzenia od zaraz. Jeśli czujesz niedosyt to posłuchaj naszej rozmowy o sprzedaży na moim fanpage.

Kolejną prelegentką była Dominika Zaborowska, doradca wizerunku, która rozpoczyna konsultację z klientką od rozmowy i zadawania pytań. Ty sama powinnaś odpowiedzieć sobie na pytania jak chcesz być postrzegana przez innych. Z jakimi słowami chcesz się kojarzyć – profesjonalna, kreatywna, godna zaufania? Znajdź swoje określenia. Kolejnym ważnym pytaniem, stając przed szafą, jakie powinnaś sobie zadać jest – czy ubrania jakie posiadasz pasują do życia jakie prowadzisz? Tutaj sama się zafrasowałam, ale moja odpowiedz jest – coraz bardziej 🙂 Chodzi o to, by mieć stroje do swoich zajęć zawodowych i osobistych. Jeśli szkolisz, czy masz swój oficjalny strój w szafie i czy masz też strój do biegania? Kolejna kwestia do rozpatrzenia to jest kolor, który zdecydowanie ma znaczenia. Powinien on pasować nie tylko do Ciebie, ale też do okoliczności. I pamiętaj, że ubrania to inwestycja a nie catering dla moli. Spodobało mi się, więc powtarzam za prelegentką.

Joanna Salwa mówiła o tym, że zdrowie zaczyna się w głowie, a nawyki można zmieniać krok po kroku. Chcesz zacząć biegać, ale nie możesz się zmobilizować – ustaw sobie buty do biegania przy łóżku. Będziesz miała powód, by je rano włożyć i pobiec mimo wszystko. Dawaj sobie małe nagrody za zrealizowanie zmiany. I jeśli faktycznie chcesz coś zmienić w swoim życiu to wybierz jedną pozytywną zmianę i ją pielęgnuj np. 5 min. ruchu codziennie. No to do dzieła.

Agnieszka Gniotek mówiła o wpływie sztuki na człowieka. To że łagodzi  obyczaje to jest pewne, ale nie tylko. Upiększa wnętrza i poprawia samopoczucie. Daje poczucie luksusu. Umożliwia podbić charakter wnętrza kolorem. Poza tym sztuka jest dla wszystkich i wcale nie musi być droga! Kwestia artysty i miejsca, w którym ją kupujesz.

Na rysunku Mai Jastrzębowskiej:

Po przerwie na scenie pojawił się Kuba Wesołowski, który okazał się być właścicielem hotelu, w którym gościliśmy. Trudno napisać coś o wystąpieniu Kuby, bo był to swoisty dialog Kuby z Olivierem, który zawierał ziarno ironii, szczyptę sympatii, dużą dawkę humoru i wywoływał uśmiech na twarzach uczestników. Byli z nami również panowie:) To co mnie zaskoczyło to to, że Kuba był otyłym dzieckiem. Zupełnie tego dziś po nim nie widać, ale też dba o siebie i polubił ruch oraz grę w piłkę nożną.

Bardzo energetycznie i wesoło było podczas tego wystąpienia 🙂

Kolejną prelegentką była Karolina Malinowska, modelka, mama trójki dzieci i żona Oliviera Janiaka. Mówiła o przyjaźni kobiecej. Było to bardzo interaktywne wystąpienie, gdyż Karolina zaangażowała uczestniczki konferencji do interakcji A czy według Ciebie istnieje przyjaźń między kobietami? Tak, ale… no właśnie to, ale to brak czasu na pielęgnację przyjaźni. Nie mamy czasu albo nie chce nam się wyjść z domu i pójść na spotkanie. Jednak kiedy nam się chce to nie ma nic lepszego niż babskie gadanie 🙂 A w przyjaźni jest jeszcze lepiej, bo dużo dajesz i nie oczekujesz niczego w zamian, czy nie? Jak to jest u Ciebie? Może zgadzasz się ze stwierdzeniem, które tutaj również padło – żeby kobiety mogły być przyjaciółkami to muszą mieć inny gust co do mężczyzn i lubić takie samo wino. 🙂

 

Tak wystąpienie Karoliny Malinowskiej namalowała Maja Jastrzębowska.

Zuzanna Podkowicz mówiła o tym, że Nieidealne to nowe idealne. Nikt nie jest idealny, a wiele przekonań, stereotypów przekazywanych jest z pokolenia na pokolenie. Choćby to, że kobiety to słaba płeć, powiedzenie – baba za kierownicą.  Często są one mocno krzywdzące dla pań. Jednak nie należy się do nikogo porównywać. Nie powinnyśmy też czuć się gorsze od Panów. Każda z nas jest inna, idealna w swej nieidealności i piękna. Trzeba tylko mieć na siebie zgodę! Wtedy możemy mówić o rozwoju pełną gębą. Bo perfekcjonizm to tylko strach przed oceną innych. A przecież masz prawo do błędu, do odmowy, do złego nastroju. Tylko o tym pamiętaj!

 

Beata Sadowska,  znana dziennikarka, opowiedziała piękną historię o człowieku na wózku, który wziął udział w maratonie odpychając się nogą od asfaltu. Ten obraz wywarł na niej takie wrażenie, że od tej pory, kiedy ma gorsze dni, zawsze sobie go przypomina. No, bo skoro on mógł, to ja zdrowa nie potrafię?! Dam radę!

Tamto zdarzenie było dla niej lekcją pokory. Niepełnosprawny człowiek dał radę, to jak ja mogę marudzić?! Narzekać?! Podsumowała to zdaniem, pod którym podpisuję się obiema rękami, że dopóki jest zdrowie możemy wszystko! A ja dodam od siebie, żeby o nim pamiętać! I go doceniać na co dzień! Nie tylko w momencie gdy szwankuje.

A jeśli zastanawiasz się, czy bieganie jest dla Ciebie to nie dowiesz się tego, jeśli nie spróbujesz. Chociażby od truchtania. Krok po krok.  I zobaczysz jak bieganie może zmienić Twoje życie. Beata Sadowska pokochała bieganie, ale nie ściganie się. Dla niej bieganie to dobry sposób na relaks, reset myśli, ale też czas kiedy do głowy przychodzą rozwiązania problemów.

A jeśli jednak bieganie nie jest dla Ciebie to po prostu słuchaj siebie! Żyj w zgodzie ze sobą, słuchaj swojego ciała, rób to na co masz ochotę, a czasami daj sobie luz.

 

 

Wieczór rozpoczął się od rozdawnia nagród dla zwycięzców konkursów.

 

A na otwarcie zatańczył Robert Kochanek. 

Po tańcu odbył się krótki recital Moniki Dryl. 

Ten dzień był pełen inspiracji, radości, nowych doświadczeń. Żałuję, że nie mogłam wziąć udziału w drugim dniu. Był z pewnością równie wartościowy.

Do zobaczenia na kolejnej Akademii Kobiet już jesienią!

 

Poprzednie

Jacek Walkiewicz – Zainspiruj się do działania!

Jak wzmocnić swoją pewność siebie? – 4 rozmowy z ekspertkami

Dalej