Jak nadać paczkę w drodze do pracy?

| |

Każdego dnia w drodze do pracy, szkoły, na zakupy przechodzimy lub przejeżdżamy obok centrów handlowych, stacji benzynowych, salonów prasowych czy też innych punktów usługowo-handlowych. Okazuje się, że można w wielu z nich nadawać i odbierać przesyłki kurierskie.

Przedstawiamy krótki poradnik jak nadać paczkę DHL, w ramach punktów partnerskich DHL Parcelshop.

Powszechnie dostępne punkty nadania

Firma kurierska DHL Parcel doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że wygoda jest jednym z kryteriów, jakie klienci wysyłający paczki biorą pod uwagę przy wyborze kuriera. Umożliwienie im dostępu do punktów nadania paczek w dogodnych lokalizacjach pozwala na wyjście naprzeciw ich oczekiwaniom.

Sieć partnerska DHL Parcel aktualnie liczy ponad 1400 punktów nadawania i odbioru paczek. W jej skład wchodzą stacje benzynowe, sklepy i salony prasowe, zlokalizowane w całej Polsce, przy centrach handlowych i głównych szlakach komunikacyjnych. Dzięki temu droga dotarcia do nich zmniejsza się dla potencjalnych klientów. Strategicznymi partnerami DHL Parcel są salony Inmedio, Relay, 1minute, sklepy Małpka Express, czy stacje benzynowe Shell i Moya.  Sieć DHL Parcelshop ma powiększyć się do końca 2017 roku aż do 2600 placówek. Uzupełnia ją sieć automatów paczkowych DHL Parcelstation. Liczy ona 60 urządzeń, w których można odbierać przesyłki DHL, np. internetowe zakupy.

Jak klient może nadawać paczki w DHL Parcelshop?

Opcja nadawania pojedynczych paczek kurierskich w punktach partnerskich DHL Parcelshop jest dostępna między innymi dla klientów indywidualnych i małych nie posiadających umowy z DHL Parcel. Mogą oni szybko i wygodnie, niejako przy okazji, wysłać paczkę np. na stacji benzynowej, dokonując zakupów w pobliskim sklepie czy też kupując prasę w salonie prasowym. Nie trzeba więc zamawiać kuriera i czekać na niego w domu, do czasu odbioru paczki.

Klient indywidualny płaci przy nadaniu paczki w wybranym punkcie DHL Parcelshop. Ich listę oraz lokalizację można sprawdzić na mapie: https://parcelshop.dhl.pl/mapa.

DHL Parcel pozwala klientom indywidualnym nadawać paczki w punktach DHL Parcelstation wyłącznie o wymiarach do 140x60x60 cm i o wadze do 25 kg. Po opłaceniu paczki zgodnie z wybranym pakietem cenowym, punkt partnerski DHL Parcel przygotowuje wszelkie dokumenty przewozowe, pozwalające kurierowi na właściwe doręczenie paczki do adresata. Nadawca ma możliwość śledzenia wysłanej paczki na stronie http://www.dhl.com.pl/sledzenieprzesylkikrajowej/, a w momencie, kiedy dotrze ona do odbiorcy, zostanie on o tym poinformowany za pośrednictwem informacji elektronicznej e-mail.

Poprzednie

Hootsuite przewodnik – usprawnij swoje działania online

Jak stać się marką rozpoznawalną online?

Dalej