#13 WWK Warszawa – 4 role lidera i sztuka negocjacji

| | ,

# 13 Wielka Wymiana Kontaktów Warszawa odbyła się w Centrum Nimbus na Alejach Jerozolimskich. Jak zwykle przyciągnęło wiele osób i kiedy dotarłam sala była pełna, a rozmowy gwarne.

13 wwk

Od razu dołączyłam do rozmów i bardzo szybko też pojawiły się znajome osoby:)

14231939_1032837133497970_4852176633189218848_o

Jak zwykle networking zdominował spotkanie i trzeba było dyscyplinować uczestników do wejścia do sali 🙂 Miałam okazję spotkać się z kilkoma moimi czytelniczkami. Zawsze to dla mnie bardzo cenne spotkania:) Dziękuję, że jesteście!

Przyszliśmy też na WWK po to, by posłuchać Beaty Kapcewicz, która bardzo ciekawie mówiła o rolach liderów. Wyszczególniła ich 4, a są to:

1. Być wizjonerem.

2. Być strategiem.

3. Ciągle się uczyć.

4. Dzielić się wiedzą.

Te 4 obszary są podstawą współczesnego lidera. Idealnym przykładem wizjonera jest Steve Jobs, który nie godził się z tym co było wówczas jego tu i teraz. On chciał lepiej, inaczej i miał swoją wizję. Wizjoner musi mieć swoje PO CO, wtedy zespół za nim podąży. To PO CO motywuje do działania nawet wtedy kiedy wszyscy wokół są przeciw nam. Nikt Cie wówczas nie zatrzyma!  Dlatego znajdź swój powód – PO CO – dla którego zabierasz się za biznes! Twoja wizja musi motywować Ciebie i Twoją ekipę do działania!

Jak już to zdefiniujesz to zastanów się CO z tym chcesz zrobić, czyli stwórz strategię swoich działań. Strategia brzmi poważnie i skomplikowanie, a chodzi po prostu o to, żeby wziąć to co masz tu i teraz i zrobić z tego użytek. Zdefiniuj problem i znajdź na niego rozwiązanie.

Ucz się tego co przygotuje Cię na przyszłość. Świat za szybko się zmienia, żeby stać w miejscu. Otwórz szeroko oczy i uszy i chłoń wiedzę, żeby nie zostać z tyłu. A jak ją posiądziesz to się nią dziel z tymi, których prowadzisz jako lider. Proste? Brzmi prosto, ale często proste rzeczy wcale nie są łatwe:)

Pocieszające jest to, że przywództwo jest dla każdego, bo lider to człowiek, który ma wpływ, a można się tego nauczyć. Liderem człowiek się nie rodzi, ale może się nim stać.  A wszystko bierze się z marzeń, wszelkie biznesy się z nich biorą, więc zacznij marzyć już dziś!

13 wwk

Drugim prelegentem tego wieczoru był Tomasz Sidewicz. Mówił o tym co tak ważne w naszym życiu, a mianowicie  o sztuce zaawansowanych negocjacji.  Złote zasady negocjacji według prelegenta to: myśl o tym co mówisz w czasie negocjacji, a nie mów tego co myślisz! Nie ma prawd wykutych w skale – oczekuj nieoczekiwanego! Czym więc one są? Negocjacje to sztuka załatwiania interesów.  Są wielotorową grą „coś za coś”, podczas których główną walutą  są wzajemne ustępstwa. Czasami prowadzimy tzw. „twarde” negocjacje. Warto wiedzieć, że nie mają one prowadzić do wykończenia przeciwnika, ale do doprowadzenia do satysfakcjonującego obie strony porozumienia.

Zanim zaczniemy grę cenową warto sprawdzić rynek i czy to co oferujemy ma przełożenie na ten rynek, czy jesteśmy gotowi, by na rynku zaistnieć i co nas motywuje do działania. Bo od naszej motywacji i postawy zależy sukces w negocjacjach. Pamiętaj, że w biznesie nie dostajesz tego na co zasługujesz, ale to co potrafisz wynegocjować. A w negocjacjach wygrywa po prostu ten, kto jest bardziej odporny na stres.

14238292_1032840150164335_5020700380894379001_n

Po zakończeniu spotkania i rozdaniu nagród odbyła się kolejna część networkingu. A kolejne spotkanie WWK Warszawa odbędzie się w listopadzie.

Zdjęcia wykonała Tatiana Pałucka.


A ja zapraszam Cię na Babski Networking na Pradze, który odbywa się w znacznie mniejszym gronie i daje możliwość poznania każdej jego uczestniczki. Dołącz do nas już 26 września! Gościem specjalnym będzie Jola Christol, która wprowadzi nas w świat olejków eterycznych i aromaterapii.

Poprzednie

Zatańcz ze sobą w 5 rytmach – Agnieszka Szczepaniak

Formaty e-mail marketingowe i narzędzia do ich wysyłki

Dalej