Dwa lata minęły!

| |

Dzisiejsze wspomnienie na FB przypomniało mi, że dziś mijają dwa lata od momentu, kiedy usiadłam i stworzyłam pierwszy wpis. Było to bardzo spontaniczne,  nie miałam precyzyjnego planu. Stopniowo dodawałam kolejne sekcje, wchodziłam we współpracę z różnymi firmami, organizacjami kobiecymi, fundacjami. 

Dlatego dziś mogę Wam, od czasu do czasu, zaproponować wejściówkę  na wydarzenia, których jestem Patronem Medialnym. Z czego bardzo się cieszę. Coraz częściej to już same firmy, fundacje czy inne organizacje zgłaszają się same z prośbą o patronat. Bardzo to doceniam i chętnie decyduję się na patronaty dla wydarzeń, które odpowiadają charakterem blogowi i są zgodne z moimi wartościami.

Od pewnego czasu również wydawnictwa coraz częściej pytają czy byłabym zainteresowana recenzją książek związanych tematyką z blogiem. Wybieram te, które wydają mi się być wartościowe również dla Was. Galaktyka zaskoczyła mnie jeszcze bardziej – zaprosili mnie do patronatu książki i tak moje logo wylądowało na okładce książki Tary Mohr „Podejmij wyzwanie”. Jestem z tego dumna. Książkę z czystym sumieniem polecam wszystkim kobietom. Powiedziałabym – lektura obowiązkowa.

Miałam też przyjemność objęcia patronatem książki, którą przeczytałam jeszcze przed drukiem. Jest to książka mówiąca o tym jak przekuć, z sukcesem, pasję w biznes. „Moja pasja moją firmą” Ani Kupisz-Cichosz  to bajka o przedsiębiorczości z mnóstwem praktycznych ćwiczeń. Dzięki temu patronatowi i współpracy z Anią możecie kupić u mnie tę książkę w cenie 29zł. Zachęcam.

No właśnie – jak już pewnie zauważyłyście, podejmuję próby działań afiliacyjnych. Nie wszystkie działają dobrze, ale niektóre zdecydowanie lepiej. Nie biorę udziału we wszystkich, bo też  nie wszystkie propozycje są w ogóle godne rozważenia. Dlatego to co u mnie znajdziecie, a nie jest tego dużo, jest wyselekcjonowane z najwyższą uważnością. Zastanawiam się też czego Wy, moje drogie czytelniczki, potrzebujecie. Chętnie przeczytałabym Wasze sugestie i poznała potrzeby. Może zaproszę Was do ankiety?

Drugi rok pisania to wiele kolejnych doświadczeń i wartościowych znajomości. Pojawiło się więcej osób, które pisały dla mnie, a raczej dla Was 😉 , relację. I tu szczególnie chcę podziękować Joli Christol, która wspomaga mnie bardzo często. Dziękuję również paniom, które piszą cyklicznie artykuły od dłuższego czasu, a są to: Ania Kossak, Ewelina Lewandowska, Kinga Bogdańska, Kasia Malinowska, Zuzanna Sentkowska. Dziękuję również innym gościom, którzy pojawili się na blogu jednorazowo. Pisze dla mnie również Anna Żmijewska – artykuły o tematyce prawnej.  Kilka artykułów o modzie napisała  Aleksandra Frątczak. Liczę na dalszą współpracę dziewczyny!

Miałam okazję przeprowadzić wywiad z Dr Ireną Eris i Jagą Hupało. Wkrótce, najpierw w Liderce, z którą współpracuję, będziecie miały okazję przeczytać wywiad z Olgą Kozierowską. Miałam też okazję rozmawiać z wieloma innymi kobietami sukcesu. Zaprosiłam Was do przesyłania swoich historii. Na razie nie ma ich wiele, ale możecie zerknąć na blog klikając TU, żeby przeczytać tę pierwszą, poznać zasady, bo być może będziecie miały ochotę napisać o sobie i wysłać tekst do mnie do publikacji 🙂 Zapraszam!

Trudno ująć cały rok w jednym wpisie:) Miałam lepsze i gorsze momenty. Były też takie, w których wątpiłam, że to moje pisanie ma sens. Jednak ilość wejść i odsłon zawsze mnie zachęcała do dalszych działań. Mimo tych gorszych dni, staram się  trzymać poziom, a nawet podnosić sobie poprzeczkę.

Jednak cieszę się, że 29 maja 2014 roku podjęłam decyzję o założeniu bloga. Wzbogacił moje doświadczenie, dzięki niemu nauczyłam się poruszać się swobodnie w mediach społecznościowych, nauczyłam się robić grafiki, zrobiłam nawet dwa projekty logo w Canva.com, które po modyfikacjach w profesjonalnych programach i przerobieniu na krzywe będą świetną wizytówką tych dwóch kobiecych działalności. Znalazłam mnóstwo stron z darmowymi zdjęciami, które można wykorzystywać na blogach i stronach www.  Co więcej – nauczyłam się montować filmy! Wszystkie wywiady video, które znajdziecie na moim blogu montowałam sama. Uczę tego kobiety,  ale mogę też zmontować film reklamowy, wywiad, twoją wypowiedz nagraną na smart fonie lub kamerą, jeśli tylko chcesz i się do mnie zgłosisz;)

Kiedyś wydawało mi się, że pewne rzeczy są zarezerwowane tylko dla profesjonalistów. Dziś już wiem, że samemu można sporo zrobić tylko trzeba się odważyć i chcieć. Przecież nie zawsze można sobie pozwolić na profesjonalne usługi, szczególnie na początku działania biznesu.

Oczywiście najważniejsi są ludzie i mogę powiedzieć, że wiele znajomości, które rozpoczęły się dwa lata temu przetrwało do dziś. Dochodzą nowe. Wszystkie są dla mnie ważne, te najbliższe – najcenniejsze.  Relacje są najważniejsze. Nie z każdej musi się urodzić biznes. Nie każda przekuć w przyjaźń. Ale można dbać o znajomości z wartościowymi osobami, bo one w taki czy inny sposób będą wartością w Twoim życiu. Wiem to i mówię z pełną świadomością:)

Przez ten rok również miałam okazję współpracować z kobietami w zakresie doradztwa marketingowego. Wzięłam udział w projekcie Projektantek Sukcesu – Jestem kobietą SUKCESU. Sama definiuję swój sukces. Nakręciliśmy kilka filmów, promowałam dziewczyny na blogu i na FB, w końcu wzięłam udział w Gali. Takie projekty są potrzebne, żebyśmy wreszcie, kobiety, głośno potrafiły mówić o swoich sukcesach!

Ten rok to również nowe pomysły. Pewnego dnia znalazłam w sieci platformę Skillshare.com, która zainspirowała mnie do stworzenia platformy rozwojowej, edukacyjnej dla kobiet. Chodziłam z tym pomysłem jakiś czas, ale wiedziałam, że sama nie dam rady. Dlatego zaczęłam szukać wspólniczki. Z Anią znam się już jakiś czas i podzieliłam się z nią tym pomysłem. Zaczęłyśmy kombinować, wymyślać. Różne to przybierało formy. Jednak stanęło na tym, że będzie to platforma rozwoju osobistego online dla pań, które nie mają takich możliwości jakie daje mieszkanie w Warszawie. Ania zaproponowała nazwę i kupiła domenę. Ja znalazłam dziewczyny, które zrobiły nam stronę, a teraz działamy nad sklepem, Zdalne Babki i serdecznie je polecam. Są solidne, można na nich polegać i mają wyczucie. Jednak z powodów życiowych, naszych zajęć umożliwiających nam płacenie rachunków, TvFemina.com rozwija się bardzo powoli. Jednak jesteśmy zdania, że co nagle to po diable:)

A jakby tego było mało to pewnego dnia poczułam, że już mogę organizować spotkania dla kobiet w formie networkingu. Taką myśl puściłam w kosmos i cóż – kilka tygodni później pojawił się CUD Grochów. Zapisałam się na dni otwarte i nosiłam z myślą propozycji współtworzenia spotkań właśnie w CUDzie. Zrobiłam to, Julia się zgodziłam i tak odbyło się pierwsze spotkanie w maju, ze świetnym warsztatem głosowym.

Niedługo później, zadzwoniła do mnie Madzia Milewska i zaproponowała współtworzenie networkingu na Pradze i tak powstały Babski Networking na Pradze. Odbyły się już dwa spotkania. Wkrótce zaprosimy na trzecie:)

No i pojawiła się Monika, która zaproponowała mi współtworzenie i współprowadzenie Biznesowej Grupy Wsparcia. To wydarzenie przed nami. Odbędzie się 17 czerwca.

Dwa lata temu nie wyobrażałam sobie tego. Teraz dałam sobie pozwolenie i się dzieje! I wiem, że te niemożności to nasze wewnętrzne blokady. Nie poradziłam sobie ze wszystkimi, ale krok po kroku idę do przodu. I Wam tego życzę!

Rozpisałam się…, ale każdy wpis musi mieć koniec. Cieszę się, że piszę, cieszę się, że jesteście i cieszę się że daję sobie co dzień prawo do życia tak jak chcę!

Poprzednie

Stres Twój PRZYJACIEL – Kinga Bogdańska

Babski networking na Pradze #2 – ze spódnicą w roli głównej!

Dalej