#9 WWK: zarządzanie sobą w czasie, finanse kobiet

| | ,

No i na tym wydarzeniu też mnie nie było, ale bardzo sobie cenię dziewczyny, które mają ochotę pójść za mnie i napisać relacje. Może, ktoś jeszcze miałby na to ochotę? Piszcie do mnie na FB. Z pewnością będą wydarzenia, na które będę chciała przekazać wejściówkę w zamian za relację. Tę relację napisała dla Was Jola Christol. Zapraszam!
Pierwsze w tym roku WWK odbyło się 19 stycznia.  Tym razem gośćmi Katarzyny Dziubałki była Ola Budzyńska i Dominika Nawrocka.
2016_WWK Wawa-13
Olę Budzyńska znałam już wcześniej, ale znajomość ta była tylko wirtualna. We wtorek miałam okazję spotkać ją i porozmawiać “na żywo”. A nawet zrobiłyśmy sobie wspólne zdjęcie 😊.
12570938_1231350266882072_1543146734_n
Ola od 10 lat jest trenerem umiejętności miękkich i przeszkoliła już tysiące osób. Ale dopiero od roku jest Panią Swojego Czasu i pomaga innym kobietom zarządzać czasem. Pisze bloga i organizuje szkolenia, w których tłumaczy jak planować czas.
W skutecznym i efektywnym planowaniu czasu konieczne jest wytyczenie celów. Dopiero wtedy możemy planować drogę do ich osiągnięcia.  Należy je realizować krok po kroku. Ola jest zwolenniczka “tuptania”, czyli rozplanowywania celów na etapy i małe kroki, a następnie konsekwentnego realizowania tych kroków bez “rozmieniania się na drobne”.
2016_WWK Wawa-21
Przy realizacji swoich celów nie możemy zapominać o odpoczynku. Powinniśmy zapewnić swojemu organizmowi optymalną ilość snu, by zawsze być się w formie. Warto pomyśleć też o odpoczynku na świeżym powietrzu i wybrać się na spacer. Właśnie podczas spacerów, czy innej aktywności, uprawiania sportu, biegania najczęściej rodzą się wspaniałe pomysły! Kiedy jesteśmy zmęczeni pracujemy mniej efektywnie, a rezultaty naszej pracy nie są imponujące. Na koniec Ola podkreśliła, że bardzo ważne jest po prostu “bycie sobą”. Życie wtedy jest dla nas prostsze, a my sami bardziej autentyczni 😊.
Dla tych, którzy chcą więcej dowiedzieć się więcej o zarządzaniu sobą w czasie zapraszam na stronę Pani Swojego Czasu.
2016_WWK Wawa-18
Po wykładzie Oli Budzyńskiej mieliśmy czas na na networking.
2016_WWK Wawa-29
 Po przerwie networkingowej mieliśmy okazję wysłuchać wykładu drugiego gościa specjalnego – Dominiki Nawrockiej, która właśnie wydała swoją najnowszą książkę „Kobieta i pieniądze. 7 kroków edukacji finansowej dla kobiet”

2016_WWK Wawa-30

Według autorki, każda kobieta powinna być niezależna finansowo i jak najszybciej zacząć do niej dążyć. Dobrze jeśli zainteresuje się finansami i nabędzie o nich solidną wiedzę  i zacznie działać. Finanse zaś, a zwłaszcza ich podstawy, nie są trudne, dlatego warto już dzisiaj sięgnąć po jej książkę lub inną dostępną na rynku. To jednak nie wszystko. Edukacja finansowa to proces, który nie zakończy się na przeczytaniu jednej publikacji. Im szybciej zaczniemy, tym lepszą będziemy mieć przyszłość, nie mówiąc już o emeryturze. Dzięki książce Dominiki szybko nauczymy się tajników zarządzania finansami i oswoimy się z inwestowaniem, kluczem do spokojnej i dostatniej przyszłości. Do tego warto dodać rozwój osobisty i już jesteśmy na dobrej drodze! A teraz czas na działanie. Na stronie Kobieta i pieniądze możesz dowiedzieć się więcej o finansach dla kobiet i kupić książkę, by następnie zacząć ją czytać i małymi krokami podążać w drodze do dostatniejszej przyszłości.

2016_WWK Wawa-44

 12584174_1232015173482248_164876421_n
 Jola i Dominika
 
Po wykładzie Dominiki znów mogliśmy wymieniać się kontaktami, a na koniec odbył się konkurs z nagrodami, których jak zwykle było dużo 😊
Kolejne WWK już 22 lutego!
2016_WWK Wawa-3
Zdjęcia: Uchwycone.art.pl – Ewa Rykowska
Poprzednie

Poznaj 7 zasad kobiecych finansów

Masz w sobie MOC? – sprawdź!

Dalej