Portrety KP – Magdalena Wysok – Hoog Nieruchomości

| |

Miałam okazję poznać Magdę Wysok na jednej z Akademii Rekomendacji. Przedstawiła mi się jako właścicielka biura nieruchomości wyróżniającego się podejściem do Klienta. Nie znam się na nieruchomościach. Z tym tematem miałam styczność biorąc kredyt i kupując mieszkanie Dlatego chciałam się dowiedzieć co takiego szczególnego oferuje klientom Magda. Oto efekt naszej rozmowy. Zapraszam!

Beata: Witam Cię serdecznie Magdo. Prowadzisz biuro nieruchomości Hoog Nieruchomości. Jak zaczęła się Twoja przygoda w tej branży?

Magda: Zaczęła się dość dawno, bo 8 lat temu kiedy pracowałam jeszcze w Polskim Radiu. Będąc reporterem można poznać wielu ciekawych ludzi, ja miałam okazję poznać ludzi zakochanych w nieruchomościach, głównie inwestorów i jakoś tak niechcący zaszczepili we mnie tę miłość, dzięki której rzuciłam pracę doświadczonego reportera i podążyłam w kierunku nieruchomości. Wymagało to wielu wyrzeczeń, samodyscypliny, gorących modlitw i pomysłu jak sprawić, aby nieruchomości polubiły również mnie 🙂

Beata: Jak dziś widzisz rynek nieruchomości w Polsce? Jak on się zmienia?

Magda: Widzę potężne zmiany, które obserwuję co najmniej już od 3-4 lat. Związane one są, nie tylko z coraz większą dojrzałością rynku, świadomością i wiedzą klientów, ich wymaganiami dotyczącymi obsługi przez brokera, ale co najważniejsze, z coraz lepszą jakością obsługi, którą proponują sami pośrednicy. Potwierdzają to dobrze przeprowadzone przez agentów transakcje. Agenci odcinają się od dotychczasowej formy prowadzenia oferty – przyjąć jak najwięcej i zapomnieć. Mają odpowiednią wiedzę, narzędzia i strategię jak sprzedać lub wynająć nieruchomość pomyślnie, tak żeby zadowolić obie strony. Dzięki temu, budują rzeszę zadowolonych Klientów, mających poczucie skutecznie przeprowadzonej transakcji.

Beata: Co specjalnego proponujesz swoim klientom? Dlaczego klient poszukujący mieszkania miałby wybrać Twoje biuro?

Magda: Każda przyjęta przez nas nieruchomość to osobne logo, dla którego szyjemy odpowiedni garnitur przeprowadzając home staging i zlecając zdjęcia profesjonalnemu fotografowi. A to dopiero początek naszych działań. Razem z całym zespołem, zastanawiamy się nad grupą docelową danego domu czy mieszkania. Razem decydujemy jaką formę reklamy i promocji wybrać.  Opracowujemy strategię w jaki sposób rozmawiać z rynkiem i gdzie szukać Klientów?
Dla naszych Klientów organizujemy również Dni Otwarte, cieszące się coraz większą popularnością. Wtedy bez pośpiechu, w miłej, domowej atmosferze, nierzadko z lampką wina w dłoni, mogą przechadzać się po danej nieruchomości tak długo jak tego potrzebują. Obsługujemy również Klientów z pierwszych stron gazet, zapewniając im pełną dyskrecję i profesjonalizm na najwyższym poziomie.

Beata: Co dla Ciebie oznacza marka premium?

Magda: Dla mnie to marka z odpowiednią reputacją, która pozwala budować u ludzi autorytet, konkurować atrakcyjnym wnętrzem oraz budować zaufanie i trwałe relacje z Klientami. Taką ideę buduję w swoim zespole na co dzień.

Beata: Czym będzie Hoog Nieruchomości jako marka premium? Czy to oznacza nową erę na tym rynku?

Magda: Dokładnie tak. Myślę że dość trafnie to ujęłaś. Nowa era – podoba mi się :). Marzy mi się zespół wysoko wykwalifikowanych agentów/brokerów, którzy będą kompetentni, ambitni, pracujący z pasją, konsekwentni, godni zaufania, honorowi, a przede wszystkim proaktywni oraz zdeterminowani w osiąganiu wyznaczonych celów. Marzy mi się praca z Klientami świadomymi tego, że ta usługa kosztuje, ale jednocześnie jest dla nich niezwykle wartościowa. Z Klientami, którzy cenią wysiłek brokera, który zajmuje się ich nieruchomością. Z Klientami, którzy darzą go odpowiednim szacunkiem i zaufaniem. Szanują też swój czas, swoje decyzje i chcą być naszymi partnerami. Marzę o takiej właśnie formie pracy i do tego dążymy z moim zespołem!

zespół hoog

Beata: Jak budujesz swoją markę? Co już zrobiłaś w tym kierunku?

Magda: W codziennej pracy stawiamy na ciągły rozwój i podnoszenie swoich kwalifikacji, tak aby każdego dnia być lepszymi i bardziej efektywnymi dla naszych Klientów. To nasz najważniejszy cel. Pracujemy z pasją, kochamy to co robimy, a to dużo ułatwia, daje wewnętrzną siłę i pozwala się trzymać wyznaczonego celu. Chcemy inspirować naszych Klientów i zaspokajać ich potrzeby, interesuje nas obsługa na najwyższym poziomie. Ostatnio usłyszałam od jednej fryzjerki, że ona traktuje swoich Klientów jak przyjaciół, a fryzury tworzy im całkiem przy okazji. Myślę, że to jest właściwa droga do jakościowej obsługi.

Beata Wracając do rynku – czy teraz jest dobry czas na zakup nieruchomości? Czy na to zawsze jest dobry czas?

Magda: Według mnie na zakup nieruchomości zawsze jest dobry czas, choć myślę, że tu na pewno warto rozdzielić rasowego inwestora od Klienta, który szuka dla siebie mieszkania czy domu, w którym będzie żył razem z rodziną. Raczej wciąż kierujemy się potrzebą, a nie wzrostem czy spadkiem. Oczywiście zawsze mogą pojawić się warunki niesprzyjające, zbyt drogie kredyty, problemy z naszą zdolnością czy brak idealnie skrojonej dla naszych potrzeb oferty na rynku, które zmusza nas do zmiany planów. Zdradzę wam pewną tajemnicę, o której zawsze warto pamiętać –  każdą cenę można negocjować, przy dzisiejszym rynku są to rozmowy na poziomie 1-5% wartości nieruchomości.

Beata:  To cenne informacja;Jak pozyskujesz swoich Klientów? Jak się reklamujesz?

Magda: Pracujemy głównie z Klientami z polecenia lub takimi, którzy mają dość tradycyjnego podejścia do sprzedaży czy wynajmu. Nasza usługa skierowana jest głównie do właścicieli, ale mamy coraz więcej Klientów, którzy zlecają nam poszukiwanie jakiejś nieruchomości, szanując swój czas i spokój dobrze przeprowadzonej transakcji. Często zajmujemy się tylko poszczególnymi częściami transakcji, np. w imieniu Klienta negocjujemy cenę, sprawdzamy stan prawny nieruchomości i techniczny, przygotowujemy umowę przedwstępną, czy pomagamy w zdobyciu kredytu.

Beata: Co byś poradziła kobietom, które myślą o samozatrudnieniu?

Magda:  Powiedziałabym żeby przestały o tym myśleć i podjęły wreszcie jakieś kroki w tym kierunku! Żadna decyzja nie jest prosta, jednak pozostanie w miejscu jest z pewnością dołujące i destrukcyjne. Warto podjąć wyzwanie, sprawdzić siebie. Ostatnio miałam okazję udzielać wywiadu dotyczącego pracy na prowizji, myślę że lęk przed samozatrudnieniem podobnie jak pracą na prowizji polega na braku zaufania do siebie i niechęci do tego aby czegoś więcej od siebie wymagać. Dla mnie pozostać w cieniu to po prostu być cieniem.

Beata: Z czym muszą się one liczyć na tzw. „swoim”?

Magda: Przede wszystkim muszą mieć konkretny plan i cel. Wiedzieć co chcą osiągnąć i dlaczego. Potrzebna jest też determinacja i wytrwałość. Dobrze mieć też kogoś kto nas wspiera, dlatego ja bardzo cenię sobie to, że pracuję razem z moim mężem. Każde z nas ma swoją odpowiedzialność za firmę, ale pracujemy w duecie korzystając z wiedzy, doświadczenia i talentów drugiej strony. Gdyby nie wsparcie mojego męża z pewnością nie udałoby się zbudować takiej pozycji na rynku, którą w tej chwili mamy. Wsparciem może być również koleżanka, przyjaciółka, wspólnik, mama, kuzynka, ważne żeby ktoś taki był i dodawał nam skrzydeł.

zespół hoog2

Beata: Co daje Ci największą satysfakcję z pracy?

Magda: Uwielbiam ludzi i nowe wyzwania, jestem typem gaduły, szybko nawiązuję relacje, ale umiem też słuchać. Potężną wartością są dla mnie relacje, wymiana poglądów, nowy sposób spojrzenia na sprawę. W ten sposób zdobywam swoje doświadczenie i to daje mi największą satysfakcję.

Beata: Magdo, jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Magda: Uwielbiam planować, choć jestem dość elastyczna i potrafię iść na kompromis, bo życie często pisze własny scenariusz, dlatego pokora się przydaje. W pierwszej kolejności chcemy skupić się na zbudowaniu silnego i samodzielnego zespołu Hoog Nieruchomości. Chcemy pracować tylko z Klientami, którzy chcą pracować z nami, więc nasza usługa musi być na najwyższym poziomie. Marzy nam się stanąć na podium, nie tyle za wyniki w sprzedaży, czyli ilość transakcji, ale za jakość obsługi naszych Klientów. Widzę to w następujący sposób – kiedy Klient chce  kupić lub sprzedać nieruchomość od razu myśli – Hoog Nieruchomości!  Firma,  która inspiruje do zmiany!

Beata: Magdo, bardzo Ci dziękuję za inspirujący wywiad o nieruchomościach nowej ery! W Twoim imieniu zapraszam do Hoog Nieruchomości

Magda: Dziękuę Ci również! I zapraszam do nas, a na hasło TYIBIZNES otrzymacie 25% rabatu na usługę pośrednictwa!

HOOG Nieruchomości, Leszno 8 lok 11, 01-192 Warszawa

tel. kom +48 533-200-701, tel. kom +48 501-498-834

 

Poprzednie

SS&C – Zmiana w życiu – Iwona Kordjak

Wenusjanki – kardiologia, kulturystyka, kawa

Dalej