#3 Wielka Wymiana Kontaktów – 1 lipca

| |

Witajcie,

1 lipca  w Pure Sky Club odbyła się kolejna, już 3, Wielka Wymiana Kontaktów zorganizowana przez Kasię Dziubałkę, właścicielkę projektu Twoja Pasja Twoja Firma.

wielka wymiana kontaktów 3

Kilka słów na otwarciu powiedziała zaproszona przez Kasię, Danuta Rendaszka, która zaprosiła kobiety do rozmów o współpracy, której celem jest odnoszenie sukcesów przez kobiety, ale nie za cenę własnego zdrowia.

Networking przed rozpoczęciem, poprowadził Grzegorz Turniak, który przekazał również kilka wskazówek na temat tej umiejętności, w krótkiej prelekcji. Podkreślił, że ważne są kompetencje, wiedza mertyoryczna, talenty, ale nie można zapominać o kontaktach, które mają niezaprzeczalnie duże znaczenie w budowaniu kapitału społecznego.  Co nam dają kontakty kokretnie?  Dzięki nim mamy wsparcie, feedback od innych, możliwość realizacji zamierzonych działań. Co jest barierą do zdobywania kontaktów? Nasze przekonania, brak czasu. Przekonania można zmienić a w wypadku liderskiego podejścia trzeba zaplanować ile razy w miesiącu wybieram się  na spotkania, na których buduję swoją sieć kontaktów strategicznych. Warto wiedzieć, że networking wiąże się z ćwiczeniem a nie talentem! Do dzieła zatem!

wielka wymiana kontaktów 3

Następnie wystąpiła stylistka, Iwona Ryszkowska, która w bardzo dynamiczny i plastyczny sposób mówiła o wyglądzie jako narzędziu pracy. Jest to ważne, szczególnie dla kobiet, które jak dobrze wyglądają  czują się silniejsze. Co należy wziąć pod uwagę żeby dobrze wyglądać? Na pewno typ sylwetki. Trzeba znaleźć atuty swojej urody i poznać kolory, w których jest nam do twarzy. Warto mieć w szafie 40% klasyki, czyli marynarkę, spódnicę, spodnie, buty czarne i cieliste, które pasują do wszystkiego. To czego nie nosiłaś przez 2 lata najprawdopodobniej już nie założysz, dlatego zrób porządek w szafie i baw się modą!

11692578_781332635315089_1441339577366375965_n

Przyszedł czas na oczekiwanego gościa specjalnego, którym była Iza Makosz, właścicielka salonów Time for Wax oraz autorka książki  dla kobiet przedsiębiorczych –  „Gra o biznes. Sezon 1.”  Na początku Iza wszystkim serdecznie podziękowała. Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania jej książki.

wielka wymiana kontaktów 3

Do napisania książki zainspirowało ją wydawnictwo, z którym finalnie książki nie wydała i jak podkreślała zrobiła wszystko odwrotnie. Obiecała, że jeśli ten koncept przyniesie rezultat, to go opisze. Póki co jest „Gra o biznes.”, którą można kupić w dwóch egzemplarzach. Jeden jest dla Ciebie, a drugi możesz oddać  osobie, której dobrze życzysz! Powiem szczerze, że nie spotkałam się z takim pomysłem tym bardziej, że każda z nich ma innego koloru dedykację i jednocześnie obdarowujesz siebie i kogoś bliskiego. Kupić ją można jedynie w salonach Time for Wax oraz przez internet.

11692804_781328675315485_4870247266092805083_n

Dlaczego warto ją przeczytać? Iza dzieli się w niej swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami biznesowymi.  Opowiada w niej jak doszło do powstania salonów Time for Wax.  Kiedy już wiedziała, że chce stworzyć swoją firmę to szukała konceptu. Miała otwarte oczy i uszy, szukała również za granicą. Internet daje nam teraz nieograniczone możliwości! Od początku budowała firmę, którą można sprzedać. Jednocześnie rozwija swój videoblog – Time for Business TV. O tym jak kreować biznes tak, żeby go sprzedać będzie opowiadała w jednym z najbliższych odcinków video TFB.

To co w biznesie jest bardzo ważne, żeby nie powiedzieć najważniejsze to determinacja. Trzeba też dać sobie prawo do popełniania błędów, ale wyciągać z nich wnioski i iść do przodu.  Ważne jest też wspierające otoczenie najbliższe, czy merytoryczne. Wszystkie rady z zewnątrz trzeba przepuszczać przez swój filtr wewnętrzny. Nie zawsze warto słuchać rad – to się nie uda!  Iza też to słyszała. I zrobiła swoje. Koncept działa i się rozwija. Najważniejsze jest to, żebyśmy same były przekonane, że damy radę i wierzyły, że to co robimy ma sens!

Na spotkaniu była cała rodzina Izy. Jej mąż opowiadał o tym jak Iza inwestuje w siebie, uczy się, czyta i działa. To jest klucz do sukcesu!

11693928_781334918648194_7586474394088060004_n

Nie będę już więcej zdradzała, zachęcam Was do zakupu książki napisanej przez praktyka biznesu. Nie ma takiej drugiej na rynku!

Po wystąpieniu Izy przyszedł czas na podpisywanie książki. Długo to trwało. Zainteresowanie było duże. Prawie każda z przybyłych Pań książkę kupiła. Owocnej  lektury!

11692804_781328685315484_5711069252173034388_n

Kasia przygotowała z tej okazji miłą niespodziankę dla Izy – tort, który wjechał majestatycznie, a był naprawdę imponujący! Zobaczcie same!

wielka wymiana kontaktów 3

Uroczysta chwila! Wzruszenie, szczęście… super!

wielka wymiana kontaktów 3

Dla Izy była to duża niespodzianka, a dla przybyłych Pań chwila słodkiej przyjemności!

Po części oficjalnej został czas na rozmowy kuluarowe. Kto chciał mógł zostać i porozmawiać z przybyłymi gośćmi. Piszę gośćmi, bo tym razem było również sporo Panów.

wielka wymiana kontaktów 3

Kasia gratuluję organizacji! Izo – gratuluję książki! A Pani fotograf chcę powiedzieć, że robi piękne zdjęcia! Do zobaczenia na kolejnym WWK –  a #4 Wielka Wymiana Kontaktów już 23 lipca!

Poprzednie

Rozmowa o… szeroko pojętej komunikacji z Mateuszem Piotrowskim

Wenusjanki – 1 lipca – fotografia, film, prawo, teart konny

Dalej