Latające Kręgi Warszawa – 9 czerwca 2015

| | ,

Dziewczyny,

9 czerwca byłam na ostatnich, przedwakacyjnych kręgach. Kolejne najprawdopodobniej dopiero jesienią, a dokładnie mówiąc w październiku. Może będą we wrześniu, ale o tym dowiemy się już po wakacjach.

Ten krąg odbył się w cafe Roślina, które znajduje się na Żoliborzu. Mała, sympatyczna knajpka z przysmakami z owoców i warzyw. Nigdy mi się to nie zdarza, ale tego wieczoru zapomniałam portfela i zostało mi tylko pomarzyć o koktajlu, który już prawie zamówiłam…. Zdarza się!

Gościem specjalnym tych kręgów była Magdalena Trebert, fotografka, która specjalizuje się w fotografii kobiet. Magda jest z wykształcenia psychologiem. Długo chodziła z myślą, że chce pić kawę i iść ulicami Nowego Jorku. Marzenie się spełniło i miała nawet możliwość odbycia tam płatnego stażu fotograficznego podczas wakacji. Był to dla niej bardzo ważny i inspirujący wyjazd. Potem na 4 lata odłożyła fotografię i pracowałą w agencji reklamowej. Gdy do niej wróciła królowały już cyfrówki. Zaczęła od bezpłatnych sesji, z których tworzyła swoje portfolio. Teraz jest na wychowawczym i robi swoje, czyli fotografuje, głównie kobiety. Odnajduje się najlepiej w kontakcie jeden na jeden, stąd takie sesje dają jej najwięcej frajdy. Potem dopracowuje zdjęcie, bo jest zdania, że kobieta musi wyglądać pięknie. Usuwa drugi podbródek (dobrze wiedzieć;) albo wyszczupla zbyt grube ramię. Robi tylko taki retusz, którego nie można dostrzec, a to największa sztuka. Czasami spędza nad jednym zdjęciem kilka godzin.  Stara się wszystko robić w zgodzie ze sobą, bo tylko to przynosi rezultaty w dłuższym terminie.

latające kręgi czerwiec

A jak wygląda sesja u Magdy? Jej wzorem jest Annie Leibovitz, która spędza 1 dzień z osobą, którą ma fotografować. Ona stara się przed sesją porozmawiać z tą osobą. Trwa to około godziny. Żadna sesja nie trwa krócej niż 3 godziny, by zdjęcia były najbardziej naturalne jak to tylko możliwe. Uwielbia robić zdjęcia na wolnym powietrzu. Podczas jednej sesji wykonuje 2 różne stylizacje, to oznacza, że robi zdjęcia w dwóch różnych miejscach i z 2 różnymi oświetleniami.

Inspiruje ją ulica, lubi fotografować pod światło, co ogólnie w fotografii nie jest popierane. Uważa, że wtedy wychodzą najpiękniejsze zdjęcia.

Magdę znajdziecie na stronach www.trebert.pl oraz na stronie  www.believeincolors.com.

latające kręgi czerwiec

Ten krąg zgromadził kobiety, które również zajmują się fotografią lub nią interesują. Powstała inicjatywa Kręgu fotograficznego tylko dla fotografów lub pasjonatów fotografii, gdzie dziewczyny mogłyby się wymieniać doświadczeniami i wiedzą. Ciekawa inicjatywa. Trzymam kciuki, bo z tego co wiem musi się znaleźć organizator takich spotkań. Powodzenia!

Kuluarowymi rozmowami zakończył się ten krąg. Udało  mi się porozmawiać z kilkoma z Was, a wszystkie pozdrawiam i do kolejnego spotkania na ścieżkach rozwoju!

Poprzednie

Skill&Coffee – nowy format SPK

Wariacje na temat talentów… – Kinga Bogdańska

Dalej