Gala inaugurująca Biznes w Kobiecych Rękach

| |

Dziewczyny,

Zeszły tydzień był dla mnie bogaty w gale. O jednej z nich pisałam wczoraj, dziś zajmę się Galą, która zainicjowała nową edycję Programu rozwojowo-mentoringowego SPK – Biznes w Kobiecych Rękach 2015.

Gala odbyła się w zeszły poniedziałek w Muzeum Żydów Polskich. Na Gali były uczestniczki obecnej edycji, mentorki, ale i kobiety, które ukończyły poprzednią edycję oraz kilka zaproszonych gości takich jak ja.

Podoba mi się idea tego programu, dlatego też chętnie na Galę poszłam. Dodatkowo spotkanie z kobietami z pasją i ogromną chęcią rozwoju jest zawsze energetyczne!

BWKR 2015

Galę otworzyły Panie, Kasia Wierzbowska i Dorota Czekaj, które pokrótce przedstawiły Program BWKR podkreślając, że miały trudny wybór 50 uczestniczek z 300 zgłoszeń! Słowo wstępu wygłosił różwnież Partner Programu, przedstawiciel Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, podkreślając silne strony kobiet w biznesie, naszą emocjonalność i relacyjność oraz ostrożność i intuicję, którą sprawnie się posługujemy.

BWKR 2015

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem się 50 uczestniczek tej edycji. Panie, Kasia Wierzbowska i Dorota Czekaj, dobierały kandydatki również pod względem różnorodności pomysłów na biznes. Stąd były Panie, które będą się trudniły kaletnictwem, stolarstwem, ale również fotografią czy produkcją produktów dla cukrzyków. Paleta barw była szeroka i z pewnością nowe firmy wzbogacą nasz rynek. Wśród uczestniczek jest kilka moich znajomych co jest bardzo miłe! Dla wielu z nich wyjście na środek było wielkim przeżyciem. Oto kilka zdjęć z tej części.

foto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.comfoto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.comfoto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.com

Przed mentorkami wystąpił zespół stepu Tip tap, który rozgrzał atmosferę i wprowadził ją w odpowiedni rytm:)

BWKR 2015

Następnie przedstawiły się mentorki, który dotarły na Galę. Jedna z nich powiedziała bardzo konkretnie, że bierze udział w tym Programie, bo chce przekazać swoją wiedzę, którą kiedyś ktoś też jej darmo przekazał. Chce podzielić się swoimi radami, wskazówkami i przygotować mentee również na czarny scenariusz. Chętniej myślimy rzecz jasna o sukcesie, ale trzeba się przygotować na różne okoliczności. Mentorkami obecnej edycji, będą m.in. Panie: Iwona Kossmann, Izabela Makosz, Dominika Niemczycka, Krystyna Sułkowska i wiele innych.

BWKR 2015 foto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.comBWKR 2015BWKR 2015

No właśnie, a na czym polega ten sześciomiesięczny program mentoringu biznesowego?

W czerwcu, uczestniczki będą brały udział w wielu merytorycznych spotkaniach, w warsztatach i szkoleniach. Po tej porcji wiedzy mentee będą miały zadanie na wakacje – przygotowanie biznes modelu dla swojej firmy. Po wakacjach każda z nich wybierze sobie mentorkę i będzie brała udział w spotkaniach networkingowych w formie śniadań. Mentorki będą służyły pomocą w trakcie całego trwania programu.  Program kończy się w grudniu, a jego celem jest powstanie 50 nowych podmiotów czy to w formie działalności gospodarczej, spółki czy fundacji.

Jako, że Fundacji towarzyszę prawie od początku działalności na rynku, to miałam również okazję poznać kilka z uczestniczek poprzedniej edycji BWKR. I już dziś możecie poznać kilka kobiet, które prężnie działają dzięki wiedzy i wskazówkom, którą pozyskały podczas programu. Myślę tu o Kasi Pefew, która przyszła do BWKR z myślą o założeniu jednoosobowej działalności, a wyszła z fundacją, która prężnie działa. Ale mam na myśli również Magdę Podporę, Beatę Kozikowską, Dianę Jankowiak czy Wiolettę Brodę. Ich historie znajdziecie u mnie na blogu lub klikając w linki, które tu wstawiłam dla Waszej wygody:)

Życzę wszystkim uczestniczkom owocnych szkoleń i zadowalających efektów końcowych z Programu BWKR. I mam nadzieję, że przedstawię Wam znowu kilka Pań, które będą chciały podzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami z uczestnictwa i budowania własnego biznesu.

A dla przypomnienia o dwóch galach poprzedniej edycji możecie przeczytać klikając w link: inauguracyjna i finałowa.

* Wszystkie użyte w tym wpisie zdjecia wykonane zostały przez foto Krzysztof Kuczyk , www.kuczyk.com
Poprzednie

Gala Finałowa Polskich Lwic Biznesu 2015

Rozmowa o…. coachingu z Kasią Malinowską

Dalej