Co to takiego szczęście – Rusza Akademia Szczęściarza!

| |

Moje Drogie,

To nie jest biznesowy wpis, ale bardzo potrzebny wszystkim niezależnie od profesji, bo któż z nas nie chce być szczęśliwy?

28 stycznia miałam być na pierwszej Akademii Szczęściarza, ale niestety nie dotarłam. Poprosiłam prowadzącą, Beatę Jurasz o relację i zdjęcia, żeby przedstawić projekt no i podnieść poziom szczęścia w społeczeństwie:)

Oto relacja Beaty z tego wydarzenia. Ciekawa jestem komentarzy uczestników tego wydarzenia oraz Waszych, miłe Czytelniczki, czym jest dla Was szczęście?

Akademia Szczęściarza I

Warto „zagrać” o 40% szczęścia!

Szczęściem bawię się i zgłębiam tak jak wszyscy od dzieciństwa, ale tak na poważnie stan szczęścia rozpoczęłam świadomie budować około dwa lata temu,  kiedy zatrzymałam się w swojej pogoni za szczęściem. Zrozumiałam, że jeśli dalej będę tak biegła to nigdy nie zdążę być szczęśliwa. Kiedy dwa lata temu podjęłam decyzję, że chcę być szczęśliwa tu i teraz, z całych sił i całą sobą, zrobiłam to, pomimo, że … nie miałam: domu z ogródkiem, wymarzonego samochodu,  wielopokojowego mieszkania, wielotygodniowych  wyjazdów turystycznych w wymarzone miejsca świata i pomimo wielu najdrobniejszych  spraw, z którymi przecież non stop jest coś nie tak, prawda?

akademia szczesciarza happy

Dzięki swojej decyzji, rozwojowi osobistemu, kilku kluczowym książkom na temat szczęścia od lat skutecznie buduję stan szczęścia w mojej codzienności. Z tego punktu, w którym jestem dzisiaj wiem na pewno, że szczęścia nie będzie w naszym życiu jeśli nie podejmiemy działania. Mówiąc wprost szczęście budowane jest przez to jak się zachowujemy, jakie myśli mamy i jakie cele wyznaczamy sobie w życiu. I to co jest najpiękniejszą i najcenniejszą informacją to to, że aż w 40% nasze szczęście zależy od naszego intencjonalnego działania i interpretacji rzeczywistości /za: Sonja Lyubomirsky, „Wybierz szczęście”/. – Czy to nie cudowna (słodka) informacja? (dopisek blogerki:))

DSC_0203

Co nam zatem przeszkadza w budowaniu szczęścia? Przeszkadzają nam na pewno nasze przekonania, przeszkadza nam to, tego czego nas nauczono w dzieciństwie. Powtarzano nam także, że pewne wydarzenia w naszym życiu powinny wywoływać w nas poczucie szczęścia lub jego brak i dlatego reagujemy w pewien założony sposób. Paradoks współczesności polega na tym, że każdy chce być szczęśliwy, a w tym samym czasie nie poświęca nawet pięciu minut dla swojego szczęścia, traktowanego nie jako chwilowe przeżycie, ale świadome systematyczne działanie, mające na celu poprawę jakości naszego życia. Niewielu także wie jak tak naprawdę to szczęście osiągnąć.

Właśnie dlatego postanowiłam zainaugurować Akademię Szczęściarza, czyli przestrzeń inspirujących spotkań, warsztatów w gronie osób, które chcą zaprosić szczęście do swojej codzienności 🙂

28 stycznia 2015 r. w Centrum Przedsiębiorczości Smolna odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu Akademia Szczęściarza, który ma na celu wypracowanie nawyku szczęścia. Projekt składa się z pięciu comiesięcznych, niezależnych spotkań warsztatowych, które wyposażą uczestników w proste narzędzia do budowania i umacniania poczucia szczęścia na co dzień.

akademia szczesciarza beata jurasz

Na pierwszym spotkaniu uczestnicy poddali dyskusji i analizie przyczyny, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwi. Obszarem naszej twórczej pracy była także jakość poranków i wieczorów, która między innymi kreuje energię naszych dni i dlatego tak warto o nie zadbać. Był to czas inspiracji, dyskusji i podejmowania decyzji. Zakończyliśmy z pełnym wachlarzem pomysłów i inspiracji na budowanie stanu szczęścia o poranku i wieczorem.

Kochani pragnę także podzielić się doświadczeniem swoim, ale także doświadczeniem uczestników i zachęcić Was do wprowadzenia nowych pięknych nawyków realizowanych o poranku i wieczorem. Intencjonalne kreowanie najważniejszych momentów dnia na pewno przyczyni się do podniesienia poziomu szczęścia w Waszej codzienności.

Oto kilka przykładów do zastosowania, eksperymentowania i doświadczania o poranku:  afirmacje do lustra, afirmacje z ukochaną osobą, taniec, wstanie 30 minut wcześniej niż zwykle po to by poświęcić ten czas na czytanie książek, pisanie, bieganie, gimnastyka poranna, medytacja.

Wieczorem zaś zachęcamy do: relaksujących kąpieli, analizowania dnia pod kątem wdzięczności za napotkanych ludzi, piękne chwile i doświadczenia, prowadzenia pamiętnika ze swoimi sukcesami i celami na najbliższe miesiące i lata, przeprowadzania dedykowanej rozmowy z ukochaną osobą,  przytulenie 😉

Każdy z Was może czerpać inspirację z pomysłów, albo stworzyć swoje – to co jednak najważniejsze to żeby zacząć to robić – robić systematycznie!

akademia szczesciarza

Kolejne spotkanie Akademia Szczęściarza II już 25 lutego 2015 r. w godz. 17.30-20.00
w Centrum Przedsiębiorczości Smolna przy ul. Smolnej 4 w Warszawie.

Spotkanie poprowadzi Beata Jurasz – Happiness coach, trener rozwoju osobistego, mentor, psychopedagog kreatywności.

Spotkanie jest dla Ciebie:

– Jeśli na co dzień Jesteś szczęśliwy, ale chcesz rozwinąć ten stan.

– Jeśli czujesz, że coś w Twoim życiu jest nie tak, ale nie wiesz co.

– Jeśli chcesz od życia więcej.

Nie odkładaj siebie na przyszłość, bo właśnie teraz jest Twój czas:)

Życzę Wam poranków i wieczorów pełnych szczęścia Waszego i Waszych bliskich 🙂

Beata Jurasz

Nie wiem jak Wy, ale ja się wybieram na kolejne spotkanie Akademii Szczęściarza!

Poprzednie

Polish Business Club – Nowe przepisy GIODO – 29 stycznia 2015

Portrety Kobiet Przedsiębiorczych – Marta Jagodzińska

Dalej