5 aplikacji do tworzenia oraz obróbki wideo i gif

0

Chyba nie muszę Cię przekonywać, że wideo jest dziś formatem, który przyciąga największą uwagę odbiorców. Coraz więcej komunikatów konsumujemy w formie filmów wideo. I ta tendencja będzie rosnąca, bo zapamiętujemy aż 80% tego co widzimy a tylko 20% tego co przeczytamy i 10% tego co usłyszymy…

I dlatego w tym naszym szalonym świecie tak chętnie oglądamy filmy, wideo instruktażowe, vlogi, tutoriale, testymoniale… Stąd tak duża popularność You Tube, a Facebook, Instagram i inni gracze inwestują w rozwój tego formatu u siebie.

Jeśli chcesz, żeby Twój kontent był dla odbiorców ciekawy to poznaj narzędzia do tworzenia, obróbki i urozmaicania treści wideo.

1.KIZOA

Bardzo prosta w obsłudze aplikacja dostępna z poziomu komputera. Nie musisz jej pobierać. Film trwający do 1 min. obrobisz w nim bezpłatnie. Tak samo przygotujesz animowaną grafikę do posta. Za obróbkę dłuższych filmów będziesz musiała zapłacić. Dobrą wiadomością jest to, że płacisz raz na zawsze i korzystasz. Czasami też pojawiają się promocje. A Black Friday się zbliża, więc sprawdzaj!

2. VSDC

VSDC to wielofunkcyjny, gratisowy pakiet dla systemu Windows, który zamieni Cię w twórcę wideo. Oprócz edytora zawiera rejestrator ekranu, narzędzie do przechwytywania wideo i narzędzie do przesyłania na YouTube.

Funkcja VSDC może z łatwością konkurować z niektórymi profesjonalnymi programami. Nie tylko pomaga wycinać, scalać, obracać i przycinać nagrania, ale także wykonuje różne triki postprodukcji, takie jak korekcja kolorów, podzielony ekran i efekty obrazu w obrazie. Dodatkowo aplikacja odczytuje wszystkie formaty wideo  dzięki czemu nie musisz się martwić o konwersję plików przed edycją.  Jest to również oficjalnie rekomendowany najlepszy darmowy edytor wideo dla GoPro.

 

3. LEGEND

Większość aplikacji mobilnych do edycji wideo jest płatna lub dodaje znak wodny do  pobieranego wideo. W przeciwieństwie do większości aplikacji mobilnych, Legend jest naprawdę darmowy i działa zarówno na sytemie iOS jak i Android. Zestaw funkcji jest dość ograniczony, ale aplikacja zaskakująco dobrze radzi sobie z tym, co obiecuje.

Masz do wykonania 3 działania: wpisujesz tekst, dodajesz wideo w tle, wybierasz animację i filtry. I to wszystko co jest potrzebne do stworzenia przyciągającego uwagę materiału! Zapisz go na swój telefon na przyszłość, opublikuj bezpośrednio na Instagramie czy Facebooku.

4. GIPHY

Może już odwiedzałaś stronę Giphy.com w poszukiwaniu GIF-ów do pobrania. Ale ta strona umożliwia również tworzenie własnych plików GIF. Działa idealnie na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych bezpośrednio w przeglądarce – nie musisz nawet się logować!

Dzięki narzędziu stworzysz gifa w dwóch krokach. Wybierz wideo lub sekwencję obrazów z komputera (lub smartfona), ustaw czas trwania swojego GIF-a, dodaj podpis, naklejki lub filtry podobne do Instagrama i gotowe. Jeśli nie jesteś zalogowany, możesz przesłać swoje dzieło do GIPHY, a gdy będzie już na żywo – zapisz go na swoim komputerze jako GIF. Jeśli nie chcesz, aby było dostępne publicznie, musisz zalogować się do witryny za pomocą profilu Facebook lub adresu e-mail.

5. STENCIL  i FOTOJET

Gdy przesyłasz film na YouTube lub Facebook, musisz mieć przyzwoitą miniaturę. Miniatury mają bezpośredni wpływ na CTR wideo (współczynnik klikalności), więc poświęcenie dodatkowych kilku minut na stworzenie filmu jest warte wysiłku.

Stencil i Fotojet to narzędzia łatwe w użyciu i zapewniają bibliotekę teł i szablonów do wyboru. Po wybraniu obszaru roboczego po prostu dodaj tekst, ikony, logo i inne elementy za pomocą systemu – przeciągnij i upuść. Duża zaleta obu aplikacji – możesz jednym kliknięciem zmienić rozmiar obrazów w dowolnym celu – może to być miniatura do filmu na YouTube lub na Facebooka.

No to do dzieła. Testuj, próbuj i zachwycaj!

A jeśli używasz innych, ciekawych aplikacji – dopisz je w komentarzu!

Podziel się.

O autorce

Blogerka z wieloletnim doświadczeniem marketingowym, pr-owym i reklamowym w międzynarodowej korporacji. Tłumacz i nauczyciel języka francuskiego. Pasjonuje mnie rozwój osobisty, ludzie, relacje. Piszę o i dla kobiet, informuję, inspiruję, relacjonuję dla Was to co mnie wciągnęło, czyli przedsiębiorczość, networking, konferencje, spotkania kobiece i nie tylko. Jestem otwarta na współpracę z chętnymi i ciekawymi osobami.

Pozostaw odpowiedź