Warsztat Babskiego Lata – Dokąd idę? – Ewelina Lewandowska

| | ,

Dziewczyny,

W zeszłym tygodniu wybrałam się na warsztat w ramach Babskiego Lata – Dokąd idę?, który prowadziła Ewelina Lewandowska, którą już dobrze znacie z mojego bloga (stałe czytelniczki 🙂 z wywiadu i artykułów, jakie napisała dla Tyibiznes. Warsztat odbył się w Kole Gospodyń Miejskich.

No właśnie, czy zastanawiałyście się po co jesteście na tym świecie? Przyznam się Wam, że ja się zastanawiam często. Ostatnio coraz częściej. Staram się znaleźć sens mojego istnienia, taki długofalowy. Jak na razie widzę tylko ten tu i teraz. Wiem, że jestem potrzebna kiedy widzę, słyszę rezultaty swojego działania. Lubię pomóc, lubię kiedy ktoś czuje się przy mnie dobrze, kiedy mogę doradzić, pocieszyć. To się wiąże z jednym z moich talentów Gallupa – empatią. I pewnie nie tylko z tym:)

20150715_212116

Ale do rzeczy – czy znacie swoją misję życiową?  Jeśli nie to jak ją odkryć?  Po pierwsze, podejmij decyzję, że masz misję. Że masz coś czego świat potrzebuje. Zaakceptuj, że otoczenie, w którym jesteś – potrzebuje Cię.

Dlaczego tak trudno nam w to uwierzyć?

Kłania się tutaj  poczucie niskiej wartości. A trzeba sobie wbić do głowy, że jesteśmy dobre takie jakie jesteśmy – po prostu!

Dlaczego to takie ważne? Bo jest potrzebne, żeby odkryć swoją życiową misję.

A co nam daje odkrycie misji życiowej?

–  świadome wykorzystywanie własnych zasobów,

–  kiedy znam misję to znajdę odpowiedz JAK ją zrealizować,

–  nadal będę się bała, ale będę działała mimo strachu, bo to misja będzie moim drogowskazem!

Jednym słowem – odkrycie misji daje spokój i energię!

20150715_212153

Możecie same w domu spróbować odkryć swoją misję. Pomogą Wam w tym 3 pytania, nad którymi trzeba usiąść, pomyśleć i odpowiedzieć sobie. To jest tylko część pytań, które stosuje coach w drodze do odkrywania misji.  Jeśli wolicie pracę z kimś to polecam Wam pracę z Eweliną.

20150715_212723

Te z Was, które chcą zacząć tę pracę ze sobą zapraszam do pracy indywidujalnej z 3 pytaniami. Ale zanim to zrobicie zastanówcie się czy znacie swoje wartości, bo to jest podstawą kolejnych kroków. Znacie swoje wartości? To do dzieła!

1. Co robisz dobrze, naturalnie bez wysiłku.

2. Co sprawia, że czujesz się zaangażowana i działasz z pasją?

3. Wyobraź sobie, że piszesz swoje epitafium. Za jakie cechy chciałabyś żeby Cię pamiętano?

Ufff… to ostatnie pytanie jest trudne, ale ono otwiera oczy na wiele rzeczy. W pierwszym odruchu mnie trochę odrzuciło, ale odpowiedzenie sobie na nie daje wiele. Spróbujcie!

Jak już to zrobicie to zastanówcie się nad celem swojego życia w perspektywnie półrocznej i rocznej. W tym momencie zrobiliśmy bardzo dobre ćwiczenie, które odkrywa przed uczestnikami nowe możliwości. Jak już macie swój cel to zobaczcie siebie jakbyście już tam były i pytajcie się siebie: co się musiało wydarzyć, żebym tam się znalazła? I tak krok po kroku odkrywacie działania, które doprowadzają Was do celu. Bardzo ważne jest to, żebyście wszystko umieszczały w konkretnym czasie – wrzesień 2015, październik 2015 itd. A jeśli to możliwe to i z konkretnymi datami.

Życzę Wam skutecznego wyznaczania sobie celów i dążenia do nich konsekwentnie mimo przeszkód!

A jeśli chcecie popracować z Eweliną, co Wam serdecznie polecam to  zapraszam, w jej imieniu, na gratisową konsultację coachingową. Znajdziesz ją tu: ewelina.lewandowska@gmail.com i pod tym numerem 501 483 418.

Poprzednie

Artykuł – Przebaczenie i jego moc – Kinga Bogdańska

Warsztat Babskiego Lata – Kreuj swoje życie zawodowe – Violetta Wróblewska

Dalej