Jak zrobić transmisję wideo live na Facebooku z gościem? – BeLive.tv

2

Temat live’ów interesuje mnie już od jakiegoś czasu. Pisałam już o tym jak zrobić transmisję na żywo z komputera i urządzenia mobilnego i jak się do niej przygotować. W ramach oswojenia z kamerą nagrałam 6 video z Kasią Wnękowską i uważam, że każdy taki krok, który pozwala oswoić się z kamerą niezależnie czy telefonu czy laptopa, jest wart wykonania. Idea przeprowadzenia rozmowy na żywo stała się motorem mojego działania!

Od jakiegoś czasu przymierzałam się do cyklu live’ów z gościem. Ale niczego konkretnie nie zaplanowałam, nie zaprosiłam nikogo – tylko myślałam. A jak wiadomo to za mało:) Po rozmowie z Izabelą Wołyniec-Sobczak, która właśnie przygotowuje kurs online dla kobiet, które chcą zdobyć pracę marzeń pomyślałam, że taka rozmową pomoże w przedstawieniu zalet i wartości kursu szerszej publiczności. I zaczęłam działać.

I tu wkroczyła kwestia techniczna. Zaczęłam od sprawdzenia możliwości na FB, bez zewnętrznych aplikacji. I mimo, iż wskazałam w Rolach na stronie osobę do współudziału – przy tworzeniu transmisji nie było możliwości zaproszenia jej do udziału. A szkoda! Minus dla FB!

Zaczęłam próbować okiełznać OBS Studio mając nadzieję, że z jego pomocą będę mogła przeprowadzić live z gościem. Dziś już wiem, że to narzędzie nie służy do tego. Niemniej jednak program mam ściągnięty od jakiegoś czasu, wydawał się dość skomplikowany, ale zaczęłam drążyć. Stosowałam się do instrukcji, którą znalazłam online. Niestety moje liczne próby nie powiodły się. I zastała mnie noc. A tu na dziś na 9.30 byłam umówiona na test z Izą! A bardzo nie lubię zawodzić ludzi! I robię wszystko co możliwe, żeby dotrzymywać terminów, czy raz danego słowa. Tym razem jednak prawie zrezygnowałam…. kiedy przypomniałam sobie o BeLive.tv i czym prędzej weszłam na ich stronę.

be live_mozliwosci_zrzut

I tu miłe zaskoczenie – jest bardzo przejrzysta, czytelna i łatwa w obsłudze! Dzięki niej możesz przeprowadzić live z gościem na FB, ale również Talk show!  Tym razem kliknęłam w Interview i zobaczyłam dwa okna. Po włączeniu kamery zobaczyłam siebie. Drugie okienko miało link dla gościa i wystarczyło, że go przesłałam Izie, żeby mogła do mnie dołączyć dziś o 9.30. I wszystko poszło jak z płatka! Kiedy obie sobie siedziałyśmy przed swoimi laptopami, widziałyśmy ten sam monitor i siebie nawzajem. Dopiero kiedy wcisnęłam, jako organizatorka, przycisk Start Broadcast – pokazało się odliczanie i byłyśmy live na FB!

Tak to wygląda. Tyle, że to już po transmisji i bez Izy. Tutaj możesz obejrzeć nasz testowy live, zapowiadający ten, który odbędzie się za tydzień!

Belive tv zrzut

To co ciekawe i użyteczne to można ustawić kolejny live z wyprzedzeniem i pojawi się post z jego reklamą na wskazanej przez Ciebie stronie, w wydarzeniu czy w grupie na FB. Już zrobiłam taki na przyszłą środę a wygląda to tak:

belive_post_zrzut

Ten post znajdziesz u mnie na stronie FB.

Jestem bardzo zadowolona z tego, że udało mi się ogarnąć live z gościem. Cieszę się, że przełamałam opory Izy w tym temacie. Jak widać wsparcie kobiet działa. Sama pewnie jeszcze trochę by zwlekała – ja zresztą też! Ale skoro słowo się rzekło – trzeba zrealizować. I obie jesteśmy o krok do przodu! A to się liczy!

Poza tym mogę podzielić się z Tobą świetnym narzędziem, które być może będziesz chciała sama wypróbować. Możesz to zrobić bezpłatnie w ciągu 14 dni od założenia konta. Po tym okresie jest ono płatne – 12USD miesięcznie, jednak jeśli masz dobry pomysł na live’y – to warto zainwestować!

Jeśli znajdę inne narzędzie do live’ów z gościem to na pewno się tym podzielę. A może Ty używasz jakiegoś, które jest bezpłatne i równie proste w obsłudze co BeLive.tv? Napisz pod tym postem!

Podziel się.

O autorce

Blogerka z wieloletnim doświadczeniem marketingowym, pr-owym i reklamowym w międzynarodowej korporacji. Tłumacz i nauczyciel języka francuskiego. Pasjonuje mnie rozwój osobisty, ludzie, relacje. Piszę o i dla kobiet, informuję, inspiruję, relacjonuję dla Was to co mnie wciągnęło, czyli przedsiębiorczość, networking, konferencje, spotkania kobiece i nie tylko. Jestem otwarta na współpracę z chętnymi i ciekawymi osobami.

2 komentarze

Pozostaw odpowiedź