Użyteczne narzędzia do tworzenia (info)grafik

2

Niedawno przekazałam Wam kilka cennych wskazówek na tematy darmowych banków zdjęć oraz narzędzi do tworzenia grafik, czy pobierania muzyki gratisowej z sieci. Te wszystkie narzędzia są bardzo przydatne przy tworzeniu własnego bloga, ale nie tylko. Można je wykorzystać w tworzeniu grafiki do postów na FB czy inne platformy mediów społecznościowych. Dziś zajmiemy obróbką zdjęć, tworzeniem infografik i narzędziami wspomagającymi pracę graficzną na FB.

Znasz już na pewno Canva.com, a jeśli nie to sprawdź, wystarczy zalogować się np. przez FB i zrobić swoją pierwszą grafikę. Znajdziesz tam wszystko co potrzeba. Gratisowe zdjęcia, czcionkę, grafikę do użycia na zdjęciach, propozycje różnych teł, układów. Myślę, że najlepiej jak spróbujesz sama – to naprawdę jest proste! Tylko trzeba spróbować.

Jeśli jednak nie znalazłaś w Canva odpowiedniego zdjęcia to zawsze możesz go załadować z własnej bazy, które uprzednio możesz obrobić w pixlr.com. W tym miejscu w sieci zamienisz każde zwykłe zdjęcie w dzieło sztuki.

A jeśli chcesz spróbować jak działa inny program do tworzenia grafiki na Twoją stronę, bloga czy profile społecznościowe to wejdź na stronę www.fotor,com i poznaj nowe narzędzie.

Zdarza się jednak, że sama grafika nie wystarczy. Chcesz pokazać dane za pomocą infografiki? To zapoznaj się z:

infogr.am

easel.ly

piktochart

Każda z tych stron jest darmowa, przynajmniej w podstawowej wersji. Można się na nie zalogować przez konto z FB, co jest proste i szybkie. Z pomocą tych narzędzi stworzysz piękne infografiki i przedstawisz swoje dane w graficznej formie.

Jako ciekawostkę powiem, że istnieje takie narzędzie jak TimeLine Cover Banner , dzięki któremu wykonasz cover photo na FB. Znajdziesz w nim również darmowe zdjęcia, grafikę. Układ jest taki sam jak na FB, co ułatwia przygotowanie grafiki, jednak tylko w przypadku, gdy Twój fan page, jeszcze nie został zmieniony, bo jeśli już masz nowy układ (a wiem, że nie wszystkim on się zmienia jednocześnie) to proponuję to zrobić w Canva. com – możesz w niej wykonać projekty pod konkretny wymiar, więc i na Cover photo również.

Inną ciekawostką jest strona Social Media Image Maker, który przyda się do zmiany rozmiaru zdjęć i ich retuszu pod kątem publikacji w mediach społecznościowych.

Na dziś to wszystko. Jestem ciekawa czy znalazłaś inne ciekawe strony, z którymi chciałabyś  się podzielić? Wklej je w komentarzu.

Zdj. Geralt/Pixabay

Podziel się.

O autorce

Blogerka z wieloletnim doświadczeniem marketingowym, pr-owym i reklamowym w międzynarodowej korporacji. Tłumacz i nauczyciel języka francuskiego. Pasjonuje mnie rozwój osobisty, ludzie, relacje. Piszę o i dla kobiet, informuję, inspiruję, relacjonuję dla Was to co mnie wciągnęło, czyli przedsiębiorczość, networking, konferencje, spotkania kobiece i nie tylko. Jestem otwarta na współpracę z chętnymi i ciekawymi osobami.

2 komentarze