Sukces – czym jest dla Ciebie?

0

Czy mamy prawo do sukcesu na własną miarę? Czy jednak sukces jest zarezerwowany dla gwiazd, celebrytów, wysoko postawionych urzędników lub dyrektorów i prezesów? Projektantki Sukcesu pokazały, że nie i zorganizowały akcję, żeby to udowodnić – „Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES”. Każda z nas może definiować swój sukces i czuć się kobietą sukcesu. Dołaczysz? 

Każda z nas w czymś innym upatruje sukces. Jednak większość z nas nie mówi o swoim sukcesie, nie chwali się nim. Co gorsza – często nawet go nie dostrzega! Czas to zmienić. Zmiany trzeba zacząć od małych kroków. Marta i Agnieszka przecierają szlak. A ja chcę zachęcić Was do podzielenia się z nami swoimi definicjami sukcesu w postaci filmików. Ale o tym na końcu tego wpisu 🙂

13226936_1072602352814628_8637649627448341026_n

Agnieszka Rejowska i Marta Osuch

Do patronatu akcji zaprosiły mnie na początku tworzenia projektu. Od razu się zgodziłam i zaproponowałam im, że pojawię się na jednym dniu 1 etapu – kiedy to uczestniczki miały profesjonalne sesje zdjęciowe. I tak zrobiłam. Pojawiłam się z Alfredem na Uniwersytecie SWPS i on nakręcił a ja zmontowałam to co możecie teraz obejrzeć – 4 filmy z kobietami sukcesu. Każda z nich inaczej definiuje swój sukces i każda z nich ma do tego prawo! Ty też!

Jola Christol, Prezeska Fundacji Biznes to sztuka

dr Agnieszka Kamińska, dr Nauk Humanistycznych przy Uniwersytecie SWPS

Nadisha Erandi de Silva, ekspertka ds. ajurwedy

Aneta Siejka, ekspertka ds. mediów

Kobiet, które wzięły udział w projekcie było 20, różnych profesji, o różnych definicjach sukcesu. O czym miałyście się okazję przekonać słuchając powyższych nagrań.

12 maja miała miejsce gala finałowa na Uniwersytecie SWPS, która rozpoczęła się występem zespołu Meg Loyd, Magdaleny Mielewczyk i Tomka Pacak.

13239119_1072035809537949_1694164554423033900_n

Po ich występie miały miejsce dwie prelekcje, Barbary Pawłowskiej – dziennikarki, reporterki, dokumentalistki, która jest od 30 lat związana z Telewizją Polską …

Barbara Pawłowska

…oraz Justyny Krawczyk, style coacha. Justyna prowadzi portal Jak być szczęśliwą kobietą i pomaga kobietom wyglądać pięknie w każdej sytuacji. Uczy jak stawiać na siebie. Jak? Oto jej wskazówki:

1.Zacznij od wzięcia swojego życia w swoje ręce. Wtedy dopiero zaczynasz je kreować.

2.Uwierz, że świat jest pełen możliwości. Czasem żeby je zobaczyć trzeba zaryzykować i iść na całość.

3.Daj sobie przyzwolenie na życie po swojemu. Tak jak chcesz. Masz prawo do własnych wyborów.

I nie zapominaj chwalić się głośno, żeby wszyscy Cie usłyszeli!

13221584_604268973067930_2806203987337638537_n

Po prelekcjach odbył się panel prowadzony przez dr Aleksandra Cisłak-Wójcik, psychologa społecznego z Uniwersytetu SWPS. Wybrane kobiety odpowiadały o sukcesie. O jego znaczenie w życiu, o postrzeganiu go przez kobiety i przez mężczyzn. Panie dzieliły się własnymi doświadczeniami i obserwacjami. Wniosek z ich wypowiedzi jest taki: my, kobiety, nie potrafimy chwalić się swoimi sukcesami. W tym wypadku powinnyśmy patrzeć jak to robią mężczyźni. Tego powinnyśmy się nauczyć i mówić głośno o swoich sukcesach! Dobrze, że dziewczyny stworzyły tę akcję, bo być może ona sprawi, że będziemy częściej, śmielej i głośniej mówiły o swoich osiągnięciach. Doceniały siebie po prostu!

13221747_1072601722814691_4382351459256087334_n

Aleksandra Cisłak-Wójcik, Joanna Jaworska, Magdalena Miernik, Aneta Siejka, Jolanta Christol, Agnieszka Kamińska

Po panelu mieliśmy przestrzeń na rozmowy oraz obejrzenie wystawy zdjęć bohaterek akcji. Był też drobny poczęstunek i nagrody dla kobiet sukcesu pierwszej edycji akcji „Jestem KOBIETĄ SUKCESU. Sama definiuję swój SUKCES”. Czekamy na kolejną!

A dla Ciebie? Czym sukces jest dla Ciebie? Nagraj krótki filmik ze swoją definicją sukcesu i prześlij do mnie na maila beata@tyibiznes.com.pl. Podziel się swoją definicją sukcesu.  Nauczmy się mówić o swoich sukcesach i przekonajmy inne kobiety, że warto. Podzielę się tymi filmami z czytelniczkami jeśli mi na to pozwolisz. Po przesłaniu filmu prześlę dokument do podpisania, żeby formalnościom stało się zadość. Dołączysz? 

Podziel się.

O autorce

Blogerka z wieloletnim doświadczeniem marketingowym, pr-owym i reklamowym w międzynarodowej korporacji. Tłumacz i nauczyciel języka francuskiego. Pasjonuje mnie rozwój osobisty, ludzie, relacje. Piszę o i dla kobiet, informuję, inspiruję, relacjonuję dla Was to co mnie wciągnęło, czyli przedsiębiorczość, networking, konferencje, spotkania kobiece i nie tylko. Jestem otwarta na współpracę z chętnymi i ciekawymi osobami.

Pozostaw odpowiedź